Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A bőrben van-e vitamin?

A bőrben van-e vitamin?

Figyelt kérdés
Tudom kicsit gusztustalan a kérdés, de tényleg érdekel. A bőrben megtalálhatóak-e hasonló vitaminok, mint pl a húsban álltalában?

2013. jan. 10. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
A bőr más mint a hús ezért az ásványianyag összetétele is más!A bőr építőanyaga jellemzően az A vitamin pld.
2013. jan. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nem, a bőr másból áll. Van benne elasztin meg keratin, vagyis vázfehérjék. Ettől lesz kocsonyás állagú a kocsonya, vagy a sűrű húsleves.
2013. jan. 11. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A 2. válaszolónak igaza van. Ehhez még csak annyit tennék hozzá, hogy ezek az anyagok azok, amelyek a bör, haj, köröm megfelelö fejlödéséért felelösek, ezek hiánya egészségügyi és optikai problémákat okoz. Ezekre szokták aztán a különféle "kollagén" tartalmú szereket adni, ami éppen a börböl és inakból kivont anyag.
2013. jan. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 doboszoli ***** válasza:
Miért "gusztustalan" a kérdés?
2013. jan. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
@ Doboszoli: azért gusztustalan, mert a "modern" felfogás szerint a bör meg minden "nem-szinhús" gusztustalan dolog.
2013. jan. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 doboszoli ***** válasza:
Hm, akkor nekem "konzervatív" (bevállalom a maradit is) a felfogásom.
2013. jan. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is - viszont soha nem is kell étrendkiegészitöket, vitamintablettákat szedni, elég az, amit eszem.


Mellesleg kimondottan szeretem pl. sült csülök börét, a körömpörköltet vagy a kocsonyában a körmöt/fület...

2013. jan. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 doboszoli ***** válasza:

Akkor ezt megbeszéltük..

Mellesleg drága Édesanyám (70 elmúlt) kedvence a kocsonyában a "csak bőr, csak lé" kombináció. talán nem is a vitaminok miatt.

2013. jan. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezért írtam hogy gusztustalan :D Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 13. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!