Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem pillésedik be...

Miért nem pillésedik be manapság a bolti tej?

Figyelt kérdés

Emlékszem régen a bolti tej is bepillésedett, mint a házi.

Tudom már semmi sem a régi, de érdekelne ennek mi az oka.

Köszönöm!



#bolt #házi #tej #pille #pillésedik
2013. jan. 13. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Mivel a mostani tej egyrészt igen kevés tejzsirt tartalmat, másrészt az is homogenizálva van (a tejzsir nagyon fimon kis cseppekre alakitva), ezért nem áll össze a tej tetején.
2013. jan. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Talán azért, mert annyira „kilúgozzák”, hogy már az inkább csak ipari hulladék, mint jó zsíros, igazi tej. Nincs minek bőrösödnie. Én így gondolom, de nem vagyok szakértő.
2013. jan. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért lett a második válasz nulla, amikor pontosan írja le az okát? A homogenizálás is persze közrejátszik, amit az első ír, de mindkét válasz helytálló.
2013. jan. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenki válaszát! részemről mindenkinek zöld kéz, a nullát nem tudom ki adta


kár, hogy a 3,5-es is ilyen ipari nulla mostmár, szerencsére házitejhez is hozzjutunk, az szépen pillésedik, és igencsak finom is

2013. jan. 13. 19:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocs, a kis offért: a minap hallottam a tévében egy szakértőtől, hogy a 30% alatti zsírtartalmú tejfölt nem is szabadna tejfölként értékesíteni. De még az a 30% is sovány, az igazi 40%-os. Na most ehhez képest 12%-os tejfölt, 1,5%-os tejet is lehet kapni. Mert az az egészséges, mondják. Én nem vagyok benne biztos.
2013. jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!