Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül manapság egy...

Mennyibe kerül manapság egy tojás a piacon?

Figyelt kérdés
pl a Nagycsarnokban:)
2012. márc. 15. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Melyik városban?

Debrecenben 45 körül árulják.

2012. márc. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Épp most megy felfelé, napról napra drágább.

A cukorgyárakhoz hasonlóan ezt is sikeresen tönkretették, az ország összes tojás termelő üzemét ellehetetlenítették, bezárták, az embereket elzavarták, a tyúk állományt levágták.

Hogy ne termelő ország legyünk, hanem felvásárló, nehogy véletlenül más eus ország is megérezze a válságot.


Én sok tojást használok (munkahelyemen) és igaz, hogy nekünk muszáj fertőtlenítettet használni, (kicsit drágább)

de a múlt héten még 42-ért rendeltem, ezen a héten már 61-ért hozták.

2012. márc. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Uhh, akkor el vagyok tájolva egy kicsit, azt hittem olyan 25-30 forint körül lehet.
2012. márc. 15. 19:06
 4/7 anonim ***** válasza:

jó egy hónap alatt majdnem a duplájára ment föl.

ez nem normális, nálunk is 45-50 ft , és nem is a legnagyobb...

2012. márc. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

jaa, a kedves EU szerint a tyúkoknak baldachinos ágy kellene,ahol selyem lepedőre tojhatnák áldásos tojásaikat,utána mehetnek játszani az eu szabványoknak megfelelő homokozóba...

ha a gazdinak erre nem futja, tojjon magának tojásokat.

2012. márc. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

45-50

Budapest, Fővám téri Vásárcsarnok - de a Rákóczi téren is ugyanennyi.

ja és ezek mind picikék. ugyanannyiba kerül darabja átszámolva, mintha egy tizes paklival vennél a Sparban. az ún. biotojás meg még drágább, természetesen. :///


ha olcsón szeretnél tojást, szerezz valahonnan egy falusi nénit vagy bármilyen rokont, ismerőst, akinek vannak tojó tyúkjai. aztán néha kérd meg, pakoljon tele egy hatos pakkot. :D

(ne röhögj ki, de nálunk az az alku, hogy egy falusi ismerősöm másfélhetente hoz 6-8 db tojást én meg kölcsönadom fénymásolni az egyetemi jegyzeteimet, mert nem jár be X előadásra. :DDD)

2012. márc. 16. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 doboszoli ***** válasza:
6-8 ezer forintos kukorica ár mellett ez teljesen normális, illetve ez a normális ár. Tízévente egyszer hagy legyen jó a termelőnek is.
2012. márc. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!