Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Elkezdtem a paleo diétát, de...

Elkezdtem a paleo diétát, de egyfolytában éhes vagyok. Olyan érzés mintha leesett volna a vércukrom. Ennyire hiányzik a szénhidrát? Valakinel bevált a paleo?

Figyelt kérdés
2013. jan. 14. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Ha komolyan beteg akarsz lenni, akkor folytasd. Nagyon sok hiánybetegséget idézhet elő.

Ne diétázz, hanem egyél sok tejet,tejterméket,tojást, húsokat,zöldségeket, gyümölcsöket változatosan. Ez többet ér a divatos diétáknál.

2013. jan. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Mivel attól leesik a vércukrod.
2013. jan. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Szénhidrátra is szüksége van a szervezetnek, csak nem olyan mennyiségben, mint amit manapság egy átlag ember egy nap bevisz a szervezetébe.

Ha már diéta, akkor a 90 naposat ajánlom - nem feltétlenül kell addig csinálni. Az legalább változatos, semmit sem nélkülöz, csak napokra szétválasztja. Van 1 hónapban 1x víznap, azt nyugodtan ki lehet hagyni, akkor is eredmények lesz a diéta. A családomban is és a baráti körömben is többen eredményesen lefogytak vele, és meg is tartották, nem híztak utána vissza. Persze mint minden diétát, ezt is túlzásba lehet vinni.

Mellé pedig mozgás. Pontosabban elsősorban mozgás, és mellé a diéta.

2013. jan. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! A paleo nekem szimpatikus csak nem tudom fogom-e tudni tartani:-)
2013. jan. 14. 20:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Van itt tudtommal paleo-s, várd meg, mit ír!

Szerintem is napi (minimális szintű) ch-bevitelre szükséged van, tehát inkább a reggeli, délelőtti órákban egyél valami kenyérfélét, akkor az napközbeni munkában, tanulásban megadja a szükséges energiát.

2013. jan. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A.90 naposról :

[link]

2013. jan. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A cikk és a hozzászólók stílusa mindent elárul.

A szétválasztás azért hasznos, mert sok ember képtelen betartani egy olyan diétát, amiben mindent ehet, csak a mennyiség nem mindegy, plusz emellett betartja a helyes arányokat is. A szervezetünk el tudja raktározni a tápanyagokat, tehát nem szükséges minden nap minden tápanyagból/vitaminból bejuttatni a napi szükségletet, kivétel a vízben oldódó vitaminok.

2013. jan. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!