Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik a kedvenc joghurtod?

Melyik a kedvenc joghurtod?

Figyelt kérdés
2013. jan. 20. 13:37
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Joghurt készítő gép ? van specko ilyen ?
2013. jan. 20. 14:32
 12/26 anonim ***** válasza:

Minden valamire való műszaki boltban kapható ilyen.

Megfizethető, de a tudásához képest drágán adják.

3 - 8 ezer forint körül van az ára.


Az egész nem más, mint egy megfelelő alakú alakú műanyag doboz, benne egy elektromos fűtőszállal.


Ez az edényébe helyett tejet kb. 40 fokon tartja, ezt kell egy 7-8 óráig, hogy kultúrában lévő joghurt bacik elszaporodjanak és joghurttá alakítsák az összes tejedet.


Aztán kihűl és eheted is. Az izét, a üdítő hatását hasonlítani sem lehet a boltiakhoz, annyival jobb.


A tisztaságra ügyelni kell, és ha marad friss joghurtod, azzal már beolthatod a következő adagodat, nem kell boltit venned már.


Oltani csak az jó:

- amire rá is van írva, hogy élőflórás

- nincsen benne tartósító

- és natúr!


Többféle fajta és többféle tudású gép is van, vásárlás előtt célszerű alaposan körülnézni!


Van amiben kis üvegek vannak, de kicserélhető egyetlen literesre is, ha van éppen ilyen edényed.


És vannak olyanok is, ami már eleve nagy edényes.

2013. jan. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Nem állítanám, hogy méregdrága. A mizonál például olcsóbb, de arról, hogy valóban szélhámos-e nem tudok szóval nem ellenkezem. A lipóti pékség viszont magyar, bár külföldön vannak testvérpékségei is és saját pékségei is. Így nyilván nem mindent ők gyártanak. Az tény, hogy ebben is vannak adalékanyagok, mint majdnem mindenben.
2013. jan. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Írd be a Google képkeresőbe, hogy:


joghurt maker


és egyből láthatsz pár képet, hogyan is néznek ezek ki.

2013. jan. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Maximum 100 forintért megveszi, 400-ért meg árulja a Cserpes, és azzal etet mindenkit, hogy magyar!

Biztos forrásból tudom, hogy Szlovákiából hozza.


A Lipótit Lipóton sütik, de csak Pesten van legalább 20 Lipóti bolt. És az égen-földön elreklámozta, hogy ők hagyományos technológiával és adalékanyag nélkül dolgoznak, a nagy frászt: több vegykót használ, mint némely más!

A zsemléi is tele vannak levegővel, és 27-30 Ft-ért vesztegetik, miközben a kedvenc pékem zsemléje nem levegős, nem fájdul meg tőle a hasam, és csak 19 Ft.


A joghurt készítő meg azért drága, mert maximum egy ezresért legyártják, és három-, hét-, ezer forintért árulják. De láttam már 15 ezer forintosat is.

Szóval egy egyszerű kis szerkezet, messze nem annyit ér, mint amennyiért vesztegetik.


Ennek ellenére megéri rá kiadni 7 ezer forintot.

2013. jan. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Köszi, már meg is néztem párat, tényleg nem hallottam még ilyet, fagyi gépet igen, de ilyet még nem, örülök, hogy feltettem a kérdést, pedig nem ilyen szándékkal.


Tehát akkor lényegében mindegy, hogy kis üveges, vagy egy nagy tartályos ? a lényege ugyan az , gondolom én .


Be is szerzek egyet az már biztos, szeretem az ilyesmit, a lekvárt is saját magamnak főzöm.

2013. jan. 20. 15:04
 17/26 anonim ***** válasza:

Ja és a Mizo = ihatatlan mosogató lé.

Amióta a magyar tejüzemek külföldi kézbe kerültek, azóta szinte mind ilyen, a tejhez nem sok közük van.

2013. jan. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Jajj, én már rég túl vagyok ezen a mi mennyit ér és mennyiért szerzik be, gyártják le és mennyiért árulják. Ezért kár dühösnek is lennem, mert nem tudok ellene tenni.

Dolgoztam vámudvarban anno egyetem mellett, nekem nem kell bemutatni, hogy mit mennyiért szereznek be .

2013. jan. 20. 15:09
 19/26 anonim ***** válasza:

Nekem kis üveges van (7 darab van benne) , de én egyből kicseréltem egy épen beleférő egy literes hőálló üvegedényre.


Elvileg mindegy, hogy melyiket választod, de a kis üveges nem túl praktikus.

Egy kis üvegbe csak egy "macska adag" fér.

Mindegyikbe külön kell borítgatnod a tejet és beoltanod.

Elmosáskor egy nagy edény helyett, 7 kicsit mosogathatsz.


Néhány hülyébb kis boltban előfordulhat, hogy nem kapsz, de körbe kell nézni több és nagyobb helyen is, valahol biztosan lesz.

2013. jan. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Na a tejjel én is így vagyok, hogy tejnek lassan már nem lehet nevezni egyiket sem sajnos . Visszasírom gyerekkorom zacskós tejeit, lehet azok sem voltak valami szuperek, de mégis jobb volt .Tejboltban szoktam venni tejet és tejszínt is .
2013. jan. 20. 15:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!