Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Észrevettétek, hogy a Coop-ban...

Észrevettétek, hogy a Coop-ban több dolognak levan járva a szavatossága?

Figyelt kérdés

Én a Lidlben szoktam vásárolni, de néha elkell mennem a Coopba is, hogy eltudjam költeni az Erzsébet utalványomat.

A Lidlben szoktam venni Mogyi vaníliás teasüteményt 300Ft-ért. Oké, hogy a Coopban ezért 430Ft-ot fizettem, de ráadásul itthon vettem észre, hogy 2 hónapja lejárt a termék szavatossága.

Megtetszett ma az egyik Lenor Parfumelle öblítő illata, nagyon finom édes illata volt. Furcsa volt, hogy olyan nagyon sűrű volt, szinte krémes állagú. Valami 2010-es gyártmány volt, minőségmegőrzési idő 18 hónap. Hát persze, hogy megvolt sűrűsödve, itt nem 1-2 hónapról van szó. Vettem inkább sárga Lenort.


Azzal nincs bajom, amikor a Lidl kiírja, hogy 30-50%-al értékcsökkent termék, mert rövidesen lejár a szavatossága, a cég is jól jár, illetve eldöntöm, hogy elfogyasztom-e 1-2 napon belül, szerintem ez így korrekt: én is jól járok. Nade, hogy ez a Coop sokkal drágább, ráadásul még lejárt dolgokat is árul, szerintem elég durva. Amúgy ez a várpalotai Coop üzlet.

Más Coop is ilyen? És még sokan azt mondják, hogy a Lidl ilyen sz@r-olyan sz@r multi. Hát én még ott lejárt szavatosságú cuccal nem találkoztam, oké biztos előfordult már ott is, de az a durva, hogy szinte csak 1-2 terméket néztem a Coopba, és már akkor találkoztam lejárt termékekkel.



2013. febr. 1. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Én dolgoztam coopban és a lejárt termékeket a dolgozók vették meg olcsóbban. Persze az olyat, ami egy-két napja járt le, pl. kinder maxi kinget vettünk 50 ft-ért, ami előtte való nap járt le. Ki soha nem raktunk semmit. De boltja válogatja, valahol így próbálják elszórni, de az is lehet,hogy csak nem veszik észre.
2013. febr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
67%
Ha lejárt szavatosságú terméket vásároltl, vidd vissza. ha a boltban észreveszed, hogy valami lejárt, szólj. Lehet, hogy csak kevés az emberük arra, hogy figyeljék.
2013. febr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
nem a kevés emberről van szó,én is így jártam,ráadásul ott a legtöbb dolgoz az ember drágában veszi meg mint máshol,és hiába nem akar,néha muszáj ott vásárolnia
2013. febr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Várpalotán van tesco is,költsd el ott az erzsébet utalványt.
2013. febr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Valaki elmagyarázná, hogy miért vagyok lepontozva? Döbbenet.
2013. febr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
A mi városunkban alapjaiban Coop üzletek vannak. A multik kitelepültek a város határán túl, naponta nem megyünk hozzájuk. Még nem vettük észre a Coop-ban, hogy valami probléma lenne.
2013. febr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez az adott üzletvezetőn múlik. Van annyi Coop az országban, hogy legyen még közte pár ilyen, de nem mindre jellemző, sőt. A nálatok lévő Coop is lehet még normális, ha jobbra cserélik az üzletvezetőt.

Néha véletlenül is ott maradhat a lejárt termék, persze ez csak 1-2 termék, és nagyon ritkán. Ha tömeges, akkor nem véletlen (véletlen = figyelmetlen, fáradt dolgozó, aki nem veszi észre a lejárt terméket és kint felejti - emberek vagyunk, előfordulhat)

2013. febr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%

Az biztos, ha nem a csúcsidőben megyek vásárolni, még a pénztáros is, és minden reszortnál levő dolgozó is a polcokat bújja, árukat le-fel, raktárba ki-be, és csak akkor mennek a "helyükre", ha látják, hogy ott vevő van.

Talán ennek tudható be, hogy lejárt szavatosságú termékkel nem találkozunk.

2013. febr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az árról annyit, hogy minden áruháznál van olyan termék, ami drágább a többinél, és olyan is van, ami ott a legolcsóbb. Én Coopba, Sparba, Tescoba és CBA-ba járok, amikor hazautazok vidékre, akkor Lidl-be. Csak pár dolgot vásárolok boltban, így viszont fejből tudom, hogy mit hol érdemes vennem. Van jó pár termék, ami a Coopban a legolcsóbb - igaz, olyan is akad bőven, ami ott a legdrágább. Körül kell nézni.
2013. febr. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!