Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék bevinni minél...

Hogyan tudnék bevinni minél több fehérjét szilárd ételből?

Figyelt kérdés
5 hónapja edzek heti 3 alkalommal és nem sokat fejlődtem.17 vagyok, a suliban leginkább szendvicset eszem, ami nem teng túl a fehérjékben!

2013. febr. 4. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Hát valóban nem.

Hússal tudsz bevinni több fehérjét. Ebédelsz: mit eszel? HÚST (ha olcsóbb kell akkor májat).


De az energiabeviteledre is figyelned kell, ha nincs elég plusz energia, akkor nem lesz fejlődés. Egészségesebb (!) lenne nem kenyérrel bevinni plusz kalóriákat, hanem a húsokkal együtt zsiradékkal. De ha a hagyományos tömegnövelő táplálkozást követed, akkor is ki kell tömnöd magad rizzsel, sokat kell enni ez tény bármit is eszel.

2013. febr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szendvicseket megtudnád kenni babpürével vagy tojáskrémmel, körözöttel rá nyugodtan mrhet sonka, sajt, tojás-főve szeletekbe vágva-és vmilyen zöldség

ebédre májgombócleves, husos ragulevesek, tojásleves

töltött paprika, paradicsomos húsgombóc, zöldséges sült tojásos rizs, rizibizi husival, citromos hal rizzsel, párolt lencse főtt rizzsel, pulykapörkölt, paradicsomos hal rizzsel és babbal elkeverve, sárgaborsófőzelék majorannás csirkemellfalatokkal, hagymás sült máj rizzsel, rizseshús csalamádéval


vacsora túró zöldségekkel, rántotta, hal, hús

köztes étkezés olajos mag, gyümölcs

2013. febr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Remélem nembaj de most inkább csak másolnék (Montez írta ezeket,de kb én is ezeket javasolnám neked)


Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]

2013. febr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem,köszi! De konkrét ételt tudnátok javasolni suli alatt? 7 órám van,négyig iskolában vagyok és csak azután jut az ebédre,ami igen,általában hús/rizs! Az iskola idő alatti evésre lennék kíváncsi,hogy mit javasoltok/tudtok! Köszönöm előre is
2013. febr. 5. 17:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Teljes kiőrlésű kenyér+csirkemell meg valami zöldség bele,esetleg puffasztott rizs+csirke.Vigyél magaddal proteint is suliba
2013. febr. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

7kor pl teljes kiőrlésű kenyér, csirkemellsonka, sajt, főtt tojás uborka ez szendvicsnek

11felé túró almával

2fel még egy szendvics

otthon meg estebéd

2013. febr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi ez a teljes kiőrlésű kenyér mánia? Ennyire rossz a helyzet, lövöldöztök már csak hangtompítóssal és én nem hallom? Nincsen zöldség, gabonát kell enni, vigyek valakinek zöldséget a mi piacunkon még árulnak, segítek ha tudok nagyon szívesen!
2013. febr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek
2013. febr. 6. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!