Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Csak krumpli van itthon, meg...

Csak krumpli van itthon, meg vaj és ketchup, és 2 tojás. Mit lehet ebből kihozni enni?

Figyelt kérdés

OLAJ nincs-sütni nem tudok, se hagyma, se semmi más!


a fentiekből mit hogyan készítsek el kajának?


2013. febr. 18. 16:53
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
jut eszembe a sütemények tetejét is le szokták kenni tojással...
2013. febr. 18. 17:39
 12/18 anonim ***** válasza:
Hát igen, le szokták kenni, de nem ütnek rá egy tojást, tehát azért nem mindegy! De mi baj a tükörtojással? :) még mondjuk rántottát is tudsz, ha van elég vaj, nehogy leégjen!
2013. febr. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

amit a sütőbe tettem, annak a felét leöntöttem felvert tojással, a másik felére csak vajat kentem még bent sül


de csináltam olyat is, hogy megpirítottam vajjal és tükörtojás lett a másik tojásból


köszi mindenkinek :)

2013. febr. 18. 18:08
 14/18 TappancsMancs ***** válasza:

Látom már kész van de sajna csak most olvastam. Van olyan hogy spanyol omlett. Náluk így eszik alapból ami a következő alap receptje.


Krumplit kis kockákra vágni kisebbre mint a kockacukor és megfőzni puhára. Tojásokat felverni és mehet bele a krumplikocka. Ezt egyben lassú tűzön mint egy lepényt megsütjük. Egybe fog maradni de kis rutin kell hozzá. Félúton fordítjuk a másik oldalára.


Előnye hogy bármit bele lehet még tenni ami van. Pirított hagymát, paprikákat kockázva, ki miket szeret.


Hidegen is fini. :)

2013. febr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 TappancsMancs ***** válasza:

Így nézne ki.

[link]

2013. febr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

hát ilyet fogok csinálni, ha tudok majd még mit beletenni (paprika, meg stb)

köszcsi :)

2013. febr. 18. 19:32
 17/18 TappancsMancs ***** válasza:
Szívesen! A megfordítása abban nehéz hogy ne törd össze, szép óvatosan kell. Cukkinitől kezdve, újhagyma, póréhagyma, fokhagyma és akármi mehet bele. Akár szalámi maradék is. Kolbásza futja de olcsó ételnek is finom. Amúgy a pirított hagyma még gyakori benne a burgonya mellett. Úgy simán is finom étel :)
2013. febr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 TappancsMancs ***** válasza:
Most néztem hogy csak 2 tojásra kérdezted. :P Az kevés lenne a spanyol omletthez. Amúgy ez olyan maradék étel náluk amibe bármit ami megmaradt beletesznek, és teljesen ízlés függően csinálják.
2013. febr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!