Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Most akkor mi is a zöld tea?

Most akkor mi is a zöld tea?

Figyelt kérdés

Olvastam sok mindent itt az oldalon ,de ezer meg ezer különböző kérdés és válasz

én most CSAK attól kérek válaszokat akik már ittak zöld teát fogyás,céljából és hogy mit tapasztaltak valóban könnyeben beindúl az anyagcsere és indul meg könnyebben a fogyás?


Illetve olvastam hogy nyugtató hatása is van ez igaz?

Mi olyat tapasztaltál enne a teának fogyasztásával ami még érdekesebb? Milyen hatással van még a testedre fizikumodra a tea? Legyetek kedvesek csak az írjon aki iszik ill ivott már.

Olyanok ne aki csak nem hisz benne vagy csak hallott róla valami negatívat és azt akarja közölni. valós tapasztalatok érdekelnek.


Köszi!


2013. febr. 20. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a fogyásra különösebb hatása lenne... Én szoktam inni zöld és fekete teát is, igazából rengeteg teát iszom, de rám nem hatnak, csak kedvelem őket. Inkább a teázás maga, ami megnyugtat, főleg a Pu Erh esetében, a földes illat-íz miatt, de az fekete tea, ami másokat nem hagy aludni. Simán lehet valami gyakori hatása a teáknak, remélem, valaki e téren műveltebb majd megmondja Neked, bár a Neten eleve rengeteg infó van róla.
2013. febr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen sok minden van róla,de ott nem személyes tapasztalatokat írnak róla....
2013. febr. 20. 14:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem fogyás céljából ittam, de volt egy idő, amikor fogyóztam mellette. Nyugtató hatásáról nem tudok és nem is tapasztaltam, inkább élénkítő, nem gyorsan és erőteljesen, mint a kávé, de tovább tart.

A vízhajtó hatását megerősítem, a fogyásra pozitív hatással az volt, hogy nincs kalóriatartalma (üresen ittam), egy ideje kávézom reggel, abba tejet mindig teszek, tehát jobban jártam a zöld teával - viszont attól nem ébredtem fel, ezért váltottam. :D

Egyébként volt olyan, hogy pár napig több adagot ittam , de azon kívül, hogy többet kellett pisilnem és ha későn ittam nem aludtam, nem volt más hatása, akkor fogytam mellette, ha diétáztam. De diétával tea nélkül is sikerült, hogy gyorsította-e azt nem tudom, mert ugyanolyan körülményeket nehéz teremteni, nem állt módomban precíz tudományos kísérletet végezni. :)

Az biztos, hogy csak ettől nem fogsz fogyni, ha szereted, igyad, egészséges (sok benne az antioxidáns), finom is, és ha nem teszel bele cukrot, rossz hatással biztos nem lesz a fogyásra, csak nyerhetsz vele. :)

Még egy szembe jutott, hogy a sok folyadékot viszont szokták emlegetni, hogy könnyíti a fogyást (már csak azért is, mert ivás helyett gyakran eszik az ember, néha nehéz megkülönböztetni a a két érzést), és van akiknek nehezére sik vizet inni, üdítők helyett meg tökéletes választás a zöld tea. Csak ne későn, tapasztald ki rád milyen hatással van.

2013. febr. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A sima zöld teának élénkítő hatása van, mivel a teák között viszonylag sok benne a koffein. A különféle ízesített, meg kevert, esetleg gyümölcsös zöld teáknak már lehet nyugtató hatása, ha az adott másik növénynek, gyümölcsnek eleve olyan hatása van. Illetve a meleg, forró italtól az ember eleve megnyugszik, lelassul (akárcsak egy forró fürdőtől), így összességében tapasztalható nyugtató hatás is.


Nem feltétlen zöld tea kell a fogyáshoz, de az tény, hogy aki nagyon sok folyadékot fogyaszt, és abban legalább 1 liter naponta tea (gyógytea, zöld tea, fekete tea, vörös tea, fehér tea, gyümölcstea, bármilyen), az könnyebben le fog fogyni, és hosszú távon még életmód és étkezési szokások változtatása nélkül is lemegy néhány kiló (egy hónap után akár 4-5 is lemehet így). Alapvetően a sok folyadék mindig fontos, jó lenne a napi 3 liter, különösen a fogyni vágyók, vagy egészségesebb életet élni akarók körében. Arra viszont oda kell figyelni, hogy a sok tea bélrendszeri, emésztési, gyomorpanaszokat okozhat, így 2-3 hét után érdemes leállni a napi 1 liter teával, és minimum 1-2 hétig csak vizet inni helyette (napi 3 liter így is legyen meg). És a teákat nem árt váltogatni, a legjobb ízesítés nélkül inni, ha szeretjük úgy. Én pl. nem szeretem úgy, csak egyetlen teát tudok meginni ízesítés nélkül, és az a Mecsek teának a gyömbéres-citromos zöld teája. Az még külön egészséges is :) Ha ízesítjük, akkor több citrom kerüljön bele, mint cukor, mert a citromnak is jó hatásai vannak, tisztítja a bélrendszert, a vérre is jó hatással van. A rendes facsart citrom persze.


A vizet is lehet ízesíteni, nagyon finom és egészséges a következő: másfél liter vízhez minimum egy fél citrom leve, semmi más.


Érdemes különösen a téli időszakra készíteni gyógylikőrt, és abból 1-2 evőkanálnyi egy bögrényi teába mehet, úgy nem érezni az ízét, ha nem szeretjük.

(1 liter szilvapálinkához lereszelünk vagy felszeletelünk vékonyan kb 8 dkg gyömbért (tisztítás után persze), 4-5 rúd egész fahéjat 2-3 darabra törünk, egy csomag (kb 2 ek) csillagánizst teszünk hozzá, majd egy csomag (kb 3 ek) szegfűszeget, és 10-12 ek mézet. Ezt felkeverjük, minden nap legalább a méz elolvadásáig napi 1-2-szer megkeverjük, majd 4 hét állás után leszűrjük.)


Továbbá heti 1-2-szer ettem ilyet, nagyon szeretem:

Egy doboz tejfölbe lereszelek vagy összenyomok 2-3 gerezd fokhagymát, egy jó kiskanálnyi őrölt borsot teszek bele, sózom, és mehet zöldfűszer: bazsalikom, kakukkfű, oregano, rozmaring, majoranna - ezekkel minddel jó, keverve is. Végül egy fél citrom levét és kb 1-2 ek olívaolajat keverek hozzá. Ez mehet az ebédre készült sült hús mellé pl., de csak magára is nagyon finom, egészséges. Még jobb házi tejfölből. Ugyanez a keverék mehet nyers húsra is, jól beledörzsölni, és 1-2 nap hűtőben töltött idő után csodás pácolt husi lesz belőle :)


Nekem ezek segítettek a fogyásban, és ha nem változtattam az étkezési szokásokon, akkor is lement jópár kg hosszú távon, elég csak az ital mennyiségére és minőségére odafigyelni. Ráadásul jobban is érzem magam a bőrömben ilyenkor. Mint mindennél, itt is fontos a mérték, 2-3 hét után le kell állni a teákkal, a fűszeres tejföl sme jó minden nap. Havonta legalább 1 hét legyen a normál kerékvágás, viszont a folyadékfogyasztás akkor is napi 3 liter. A citromos vizet lehet inni mindig, ha szereted.

2013. febr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

évek óta iszom a zold teát, (naponta van, hogy fél litert is), de nem tapasztaltam semmi ilyet.

az tény, hogy egészséges, de szerintem fogyni nem fogsz tole..

2013. máj. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!