Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A szörp szavatossága csak egy...

Mogyika16 kérdése:

A szörp szavatossága csak egy hét? Felbontás után. (és hűtőben kel tárolni? )

Figyelt kérdés
Most olvasom a Piroska szörpön (de a Pölöskein is), hogy felbontás után hűtőben kell tárolni, és hét nap alatt elfogyasztani. Én 30 éve iszok szörpöt, de ezt soha nem tartottam be. Bajom nem lett tőle, a szörp ízében sem vettem észre változást. Akkor meg mi indokolja? Illetve ti tudtatok erről?

2013. febr. 27. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Az oka az, hogy ezek a szörpök igazi gyümölcsböl vannak, és nincs bennük tartósitószer.


A ráírt idöpont NEM a fogyaszthatóságot jelenti, HANEM a minöség megörzésének határidejét. Ez annyit jelent, hogy a feltüntetett idöpontig GARANTÁLT - az elöirt módon tárolva - az optimális minöség és íz. De ez után sem romlott, még hónapokig fogyasztható anélkül, hogy baja lenne.

A minöségmegörzési idöt eleve úgy adják meg, hogy 1000%-osan biztosak tudjanak lenni, ezért ha egy hetet adnak meg, akkor legalább 2-3 hétig még semmi változást nem lehet észlelni a minöségén - és igy a biztos oldalon van a gyártó/forgalmazó.

2013. febr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az egyik lekvárra 3-5 nap van írva, ezen én is csodálkoztam, hiszen nem tudunk megenni egy üveg lekvárt ilyen gyorsan.
2013. febr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pölöskei szörpöt iszunk, általában 4-5 hét, mire elfogy egy üveg. Nem tároljuk hűtőben.
2013. febr. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!