Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehet valamivel helyettesíteni...

Lehet valamivel helyettesíteni a tejfölt a levesben?

Figyelt kérdés
Tejcukor-érzékeny vagyok és mivel IBS-em is van, így még a laktózmentes tejtermékektől is fáj a hasam. Mivel tudnám helyettesíteni a tejfölt a levesekben? Ötleteket várok.

2013. febr. 28. 17:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Szoja es gabona alapu termekekkel, kokusztejjel. Szojatejfelröl tudok, a többi tejszin elnevezesü.


Szojarol nem tudok nyilatkozni (allergia, ahogy tejfeherhere is). Zabtejszinnel nemreg martast csinaltam, nekem nem igazaa jött be, sztem mellekizü, mint az összes többi gabonatejszin, sztem inkabb csak allagaban hasonlit az etel a tejfeleshez, denem az izeben. :(

Nekem legjobban a kokusztej tetszik, viszont ehhez "külön" sajat recepteket fejlesztettem ki a neten olvasottak alapjan, leginkabb curry-citromlevel izesitetteket, tehat ez sem a hagyomanyos tejfeles izzel a legjobb sztem, de meg mas izesitessel is a kokusztejet talalom a legjobbnak.

(Sürüsegre persze massal süriteni az etelt: liszttel, kemenyitövel, ill. levesekben botmixerrel püresiteni a zöldseget, krumplit, sargarepat...stb)

2013. febr. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!