Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tudtok mondani NAGYON csípős...

Tudtok mondani NAGYON csípős instant leveseket/rament?

Figyelt kérdés
szeretnék végre valami tényleg csípőset enni, de a tesco-s és a smack levesek meg se kottyannak :/ tudtok mondani olyan leveseket, ami úgy csíp, hogy taknyad-nyálad egybeszalad? :D (márka, ízesítés, hol lehet kapni, mennyiért?)

2013. márc. 5. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudok ilyen nagyon-nagyon csípős levest, de Erős Pistával mindent meg lehet oldani szerintem. Vagy jó kis szárított erős paprikával doppingolni a levest. :)
2013. márc. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én a smack csípősbe szoktam rakni jó sok borsot, na úgy már csíp.
2013. márc. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tördelj bele szárított macsakpÖcs paprikát. eléggé erős lesz tőle, pláne kettővel.
2013. márc. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
paprika, csili, pistike! jobb nincs
2013. márc. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
**macskapÖcs az igazi neve. Azért írom nagy ö-vel, mert simán fennakad a trágárságszűrőn :)
2013. márc. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Blair's szószokkal küldd meg, ezek letépik a fejed. (www.culinaris.hu oldalon kapható) Vigyázz a kakkantással is, mert könnyen kifoshatod a belső szerveidet.
2013. márc. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs alapból nagyon csípős leves, de bemész a Szép Kis Indiába vagy valamelyik egyéb ázsiai élelmiszerboltba (józsefvárosi piaccal szemben, Rákóczi tér, Ázsia Bolt), veszel egy zacskó szárított Bird's Eye Chilit kb. 500Ft-ért meg szerzel egy mozsarat valahonnan és 1-2 évre megoldottad a problémádat. Ugyanezeken a helyeken a tescos ramenek áraival teljesen egy szinten kapsz úgy 10x finomabbakat is, a koreai meg vietnámi importok a legjobbak, de ha már az eredeti csomagoláson nem látsz magyar feliratot, akkor esélyes, hogy finom lesz.


Van chilli darálva ill. porítva is, de az bontás után kezd veszíteni az ízéből, ha nem tudod légmentesen tárolni. Egy apró, 2cm-s chilipaprika leégeti a szád fél órára.


Az előttem írt Blair's szószok is jók, bár az leginkább nem ízesítésre, hanem a szájpadlásod meggyilkolására szolgál. Nálam a Sriracha az alap, ami mindig itthon van, egy nagy palack kb. 1200Ft.


Ezek, főleg a Sriracha néha már eltalálnak a hiperek polcaira is, de fontos az eredetit (ez esetben thait vagy vietnámit) venni, ugyanebből a holland gyártmány egy gyenge fos. Keresd a logón a kakas szimbólumot, az az igazi jele.

2013. márc. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nyilván mindenkinek mást jelent a csípős kategória. Nekem a kellemes az egy tányér leveshez 1 nagyobb, szárított csípős paprika. Vietnam-i, indiai, mások által brutálisan erős ételeket pont jónak érzem, viszont ezeknél durvábbat nem is eszek szívesen. Barátnőmnek mindezekhez képest dupla magas az ingerküszöb. Nagyapám fél cseresznyepaprikát evett egy falat ételhez. Meg is halt gyomorrákban.
2013. márc. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!