Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egészséges étkezés, életmód?...

Egészséges étkezés, életmód? Ki tud menüsort írni nekem?

Figyelt kérdés

Változtatni szeretnék az étkezésemen olyan formában, hogy fehér kenyérről átváltani teljeskiőrlésűre vagy rozskenyérre, de annyi már az információ e téren, hogy összekuszálódtak bennem a dolgok?

Szabad e tejet inni,ha igen milyet?

Teljes kiőrlésű vagy rozskenyeret egyek?

Mit szabad reggeleire, mit szabad vacsorára?

Mi az amit nem szabad délután és este enni, mert az rárakódik az emberre?

Akinek van bevált menüje kérem írja meg nekem.

Köszönöm



2013. márc. 10. 16:44
 1/9 anonim válasza:
Igazándiból mi lenne ezzel a célod? Annak függvényében tudnék válaszolni a kérdésekre.
2013. márc. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%

drága ,te ezt agyilag,agyon komplikáltad,

lefogyni piszok egyszerűen letudsz :

ehetsz mindent,csak fele/harmada annyit mint eddig

2013. márc. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon vigyázz a teljes kiőrlésű kenyérrel(és gabonapehellyel, műzlivel stb.) mert a legtöbb átverés, ugyanis egy nagy adag sima lisztbe belekevernek egy kevés teljes kiőrlésűt, és ráírják a csomagolásra hogy az. Tényleg oda kell figyelni. A Norbi módszere nagyon könnyű, és átlátható, és SEMMIT sem kell megvenned hozzá, letöltheted az U1-es élelmiszerek listáját, ezeket egész nap eheted, az mellett hogy fogyni fogsz, egészséges is leszel, a lényege, kb. annyi, hogy tilos a liszt és a cukor. Husikat, tejtermékeket, zöldséget, gyümölcsöt lehet enni. A tej pl. U1-es, tehát egész nap ehető. Akármilyen tej/túró/natúr joghurt/némelyik sajtféle stb.
2013. márc. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem régen olvastam egy vizsgálatról. Aszerint a teljes kiőrlésű, korpás kenyeret nem szabad állandóan enni, mert árt a szervezetnek.

Ha mindent eszel változatosan, fehér kenyeret is, sok zöldséget, gyümölcsöt, akkor minden egészséges.

Csak sokan ebből akarnak meggazdagodni. (Lásd: Norbi)

A tejben sok kalcium és D vitamin van, ami fontos a csontoknak. A tojásban 16 fajtavitamin van, csak C nincs benne.

A mai öregek csak fehér kenyeret ettek-esznek, disznózsírt, stb. Mégis egészségesebbek, mint a mai fiatalok. Igaz, hogy ők sokat is mozognak, nem a gép előtt ülnek állandóan.

2013. márc. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%

Na igen találkozni fogsz ezen az oldalon rengeteg már lassan elmebeteg mániákus esetleg unatkozó hülyével. Majd írnak mindenféle okosságot. Írják majd,hogy egészségtelen a cukorka blabla. Igen és a gyümölcsbe szerintük mi van? gyümölcscukor=cukor SZóval itt nem az alapanyagokkal van a baj,hanem a mennyiségekkel. Azért válik egy csokika egészségtelenné,mert telenyomják cukorral zsírral. Belehalni senki nem fog az evésébe. A hús is lehet egészségtelen bizonyos mértékben. A szervezeted mindig tudja mire vágyik ha húst ennél hát edd azt ha tejet akkor hajrá. Vannak,akik allergiások azok értelemszerűen ne egyék/igyák ezeket.

Bármit lehet enni figyelve a mértékre és a változatosságra. Magamon tapasztalom mindig feladtam a fogyókúrákat ha megkívántam egy szelet sütit. Utána felzabáltam egy tepsit bár már nem is kívántam kb. a 2 szelet után! Na ilyeneket nem szabad. Unalomból evést is zárd ki. Ha tudsz sportolj:) Eleinte szoktasd le magad a sok mesterséges kajáról,aztán ha lefogytál nem fog semmit változni az alakod,ha néha megeszel 1db csokit vagy bármit..

2013. márc. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5 kg-ot szeretnék fogyni
2013. márc. 10. 17:32
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly adtam le 15 kilót 3 hónap alatt teljes életmódváltással, szívesen leírom, hogy mit hogy csináltam, bár nekem a táplálkozáson való változtatás csak az egyik tényező volt, emellett heti 5-ször jártam 1-5-2 órákat edzeni.


Először is, szinte teljesen elhagytam a finomított szénhidrátokat (cukrot és fehér lisztet)

-itt jegyezném meg az egyik előző roppant okos kommentre reagálva, hogy cukor és cukor közt is óriási különbség van, ez inkább csak egy gyűjtőfogalom. Míg a csokiban finomított cukor van,főként szacharóz, addig a gyümölcsben fruktóz, a kettőt egészen máshogy bontja le és hasznosítja a szervezet,szóval az ilyen kommentek hagyása előtt érdemes lenne kicsit körülnézni a biokémia vagy táplálkozástan háza táján..


Mivel az életmódváltás előtt nagyon sok kenyeret, péksüteményt ettem, így nehéz lett volna teljesen elhagyni, köztes megoldásként napi 1 maximum 2 szeletet engedtem meg magamnak a Ceres Slimm toast termékéből, és ezt csakis reggelire ettem, délután már nem igazán.Mellette még korpovit kekszet és abonettet rágcsáltam, ha valamihez nagyon hiányoltam a kenyeret.


Az étrendem végülis eléggé egyszerű volt: rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, tojást és sovány húst ettem, mindet igyekeztem minimális zsíradék felhasználásával elkészíteni. Sültkrumpli, és minden egyéb olajban tocsogó kaját elfelejtettem, egyedül a rántott zöldségek voltak azok, amiket hetente egyszer beiktattam, mert ismertem egy olyan vedéglőt, ahol nagyon jól készítik, nem olajosan, a panírban levő szénhidrátot pedig heti egyszer megengedhetőnek találtam..)

Sosem éheztem, beiktattam a főétkezések közé kisebbeket is, csak ilyenkor nem chipset, csokit ettem, hanem mondjuk 10 szem mandulát vagy mogyorót.


A cukrozott üdítőkről és gyümölcslevekről teljesen lemondtam, helyettük ásványvizet, citromos vizet és gyümölcsteákat ittam (ízesítés nélkül persze. először fura volt, de pár nap alatt meg lehet szokni)


Ja, és reggelire gyakran ettem zabkását, egészséges, mert magas a rosttartalma, és eltelít egy időre.Hogy ne legyen ízetlen, Norbis vaníliás vagy fahéjas xilittel ízesítettem (120 Ft körül van egy kis zacskó, nekem 2-3 adag zabkásához elég volt)


remélem tudtam valamennyit segíteni, nekem az a 3 hónap hatalmas megváltás volt, tényleg rengeteget fogytam, sosem éheztem, energikusabb voltam. Már nem tartom ezt az étrendet, mert azóta aktív fizikai munkát végzek, és ez több energiabevitelt igényel, de máig odafigyelek az étkezésemre, és nem nagyon kúszott vissza egy kiló sem.

2013. ápr. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon jókat írtál.

Időközben már nekem is sikerült 2 kg-ot leadnom :)

És nagyon rövid időn belül.

2013. ápr. 5. 12:14
 9/9 anonim ***** válasza:

akkor sok sikert kívánok a továbbiakhoz!:)

annyit kifelejtettem, hogy néha énis megkívántam persze az édességet, és bár nem vagyok túl nagy Norbi update fan (sőt..), ebben a három kemény hónapban nagyon jól jöttek a Norbis cukormentes édességek. A pudingjait és túrórudit ettem (heti max háromszor), plusz a fent említett xilitet használtam.

2013. ápr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!