Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen a romlott lencsefőzelék?

Milyen a romlott lencsefőzelék?

Figyelt kérdés

Pár nappal ezelőtt főztem lencsefőzeléket, most megkóstoltam, de nem érzek rajta semmi rossz izt.

Ha már megromlott volna, milyen kéne, hogy legyen? Savanyú?



2013. márc. 11. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha hűtőben volt, 2-3 napot símán kibír.


Egyébként gondolom, hogy inkább olyan erjedt, savanyú, ecetes szaga, illata lenne! Vagy (mivel elég sok ch van benne) esetleg dohos, penész-illatra emlékeztető lenne.


Őszintén, nálam kaja megromlani nem érkezik, de mondom, 2-3 napot símán kibír a hűtőben romlás nélkül.

2013. márc. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Phoney ***** válasza:
58%
Ha nem érzel semmit, akkor jó. Az állatok ízlése eredetileg azért alakult ki, hogy megkülönböztesse a fogyasztható és nem fogyasztható dolgokat. A romlott étel pl. mindig büdös és általában ecetes is.
2013. márc. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Azt a furcsa oda nem illő ízt azonnal kiszúrnád.

Jól forrad ki,ha melegítésnél nem kezd el "pezsegni" akkor valószínűleg még ehető.

2013. márc. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

sziasztok!

köszi, hogy irtatok.

rossz szaga nem volt, se ize. igaz, amikor melegitettem, kicsit talán pezsgett, de ezt az utolsó kommentet már csak most láttam.

na mindegy, megettem, nem lett semmi bajom.

2013. márc. 12. 08:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha forralod mindenképpen lesz egy kis "hab" a tetején.Én kimondottan olyan pezsgésre gondoltam,mint ami az erjedést jellemzi!
2013. márc. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!