Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lencsefőzelék, legegyszerübb...

Lencsefőzelék, legegyszerübb változata? Kezdő háziasszony.

Figyelt kérdés
2010. jún. 25. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

lencsét vízbe teszed, aprított vöröshagymát dobsz mellé, sót, kis borsot + 1 babérlevél...ha puha a lencse, akkor csinálsz tejfölös habarást kis pirospaprikával megszórod, a főzővízből egy kicsivel elkevered a habarást a hőkiegyenlítés miatt, majd kavargatás mellett ráöntöd a lencsére....összeforralod..ha szereted rakhatsz bele egy ek. mustárt



vagy


lencsét vízbe teszed, aprított vöröshagymát dobsz mellé, sót, kis borsot + 1 babérlevél...ha puha a lencse, akkor csinálsz egy pirospaprikás, fokhagymás rántást, hideg vízzel felhígítod, a főzővízzel hőkiegyenlíted, belekevered a lencsébe + kis ecetet és vagy/mustárt teszel hozzá, összeforralod és kész

2010. jún. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbben: előfőzöttből. Olajra hagyma, pirítva, rá kevés liszt,( 1 EK) enyhén pirítva, bele a konzerv.

Babérlevél, tejföl, esetleg cspiet cukor.

A liszt miatt fedő nélkül kb 5 percig főzni.


Friss lencséből válogatni kell, mosni, áztatni.

2010. jún. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lencsét előző este beáztatod (különben nem fő puhára), másnap lecseréled a vizet, annyit öntesz, hogy ellepje. Bele 1 fej vöröshagyma egyben (a végén ezt kidobod), sóval, vegetával, babérlevéllel megfőzöd. Fokhagymás rántást készítesz (olaj, liszt, pirospaprika, fokhagyma megpirít, vízzel felenged, elkever). Sokan ecetet tesznek bele, a mi családunk nem, mi kevés tejföllel behabarjuk (tejföl, nagyon kevés liszt, víz).
2010. jún. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
a lencsét nem igazán kell áztatni, mert hamar megfő...én sose áztatom és max 35 perc alatt kész a főzelékem
2010. jún. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ui: babfőzeléket ugyanígy készítjük
2010. jún. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a recepteket.Én is úgy hallottam hogy már előző este áztassam be a lencsét.
2010. jún. 25. 08:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
a lencsét nem kell áztatni, csak a sárgaborsót, felesborsót. Én se áztatom soha, mindíg puha.
2010. jún. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
én a sárgaborsót sem áztatom, csak a babot...
2010. jún. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell áztatni!
2010. jún. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!