Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye?

Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Kiváncsi vagyok kinek mi csapodik le a cikkből, kinek mi az álláspontja.

Mindenkit megkérnék előre, hogy sárdobálás nélkülválaszoljon!

Aki nem tud kulturális keretek közt válaszolni, akkor inkább ne tegye, zárja be a kérdést.

A pontozásokat is mellőzzük, hiszen tényleg véleményekre vagyok kíváncsi.


[link]



2013. márc. 12. 10:47
 1/6 bumbi02 ***** válasza:
76%
Nekem nincs ebben semmi megbotránkoztató. A legtöbb híroldalon eléggé hamis címmel szerepelt ez a cikk (Az embriószövet a legjobb ízfokozó, Embriószövet a kozmetikumokban és hasonlóakkal )... Ha elolvassuk a cikket, kiderül hogy nem lesz a csokinkban embriószövet, egyszerűen csak a fejlesztés során használják teszteléshez. És mivel könnyen szaporítható, laboratóriumban előállítható, így nem kell folyamatosan embrióktól kinyerni ezt az anyagot. Tehát lényegében kezdetben egy természetes anyagról beszéltünk, de azóta már laboratóriumban állítják elő.
2013. márc. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Undorító!!!Ez a véleményem,gusztustalan,hogy mindent felhasználnak a profit növeléséhez,semmilyen erkölcs,vagy etika nem létezik már!!Hánynom kell néha ettől a világtól...
2013. márc. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Phoney ***** válasza:
57%

Fel sem fogom, mi a probléma.


Szenvedést okoz ez valakinek/valaminek? Nem.


Kell hozzá embriókat feláldozni? Nem.


Még csak kapcsolatba sem kerül az étellel a az szövet.


Egy sejtszövet még egy fűszálnál is egyszerűbb dolog, pedig a füvet rendszeresen tapossuk, levágjuk. Akkor meg miről van szó. Attól viszolyogni, hogy emberi eredetű szövetet használtak fejlesztéskor, kb. ugyanolyan értelmetlenné vált ösztön, mint hogy félünk egyedül a sötétben.

2013. márc. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Engem is a cím akasztott ki, meg "nem kötelező feltüntetni, hogy embrió alapú összetevőt tartalmaz"

mit és hol?

ennyi erővel ha teszteli 10 ember a krémet, amit ugye csak magára ken, akkor már emberi szövet eredetű összetevője lesz?

A cím pedig azt feltételezteti az olvasóval, hogy embriószövetet etetnek meg velünk.

Szerintem ez az eljárás etikusabb, mint az állatkisérlet (nem utolsósorban pontosabb képet is ad a hatásokról)

Az embriót nem emiatt abortálták, ráadásul nem is embriót használnak fel, hanem eredetileg valamikor embrió segítségével előállított sejtcsomókról beszélnek, ami úgy viselkedik, mint az embrió sejtjei.


A cikkben is sok az ellentmondás.


Nekem ez jön le.



Ezért vagyok kíváncsi, hogy másnak mi, és van-e olyan akinek az a véleménye mint látszólag a cikkírónak.

2013. márc. 12. 11:48
 5/6 Robi.88. ***** válasza:
68%
Most a bulvártól mit vártok? Ehhez értenek, kiragadnak egy információ részletet az egész szövegkörnyezetből és még azt is elferdítik, megtuningolják stb, nekik az a lényeg h minél többen kattintsanak az adott oldalra...
2013. márc. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Látom nehéz volt egyeseknek a kérésem, hogy ne pontozzon...



Tény, hogy bulvár, de a mai sajtóban mi nem az???

2013. márc. 12. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!