Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Magyarországon lehet kapni...

Magyarországon lehet kapni rendes mogyorókrémet?

Figyelt kérdés

Vagy csak csokikrémet? Ettetek már mogyorókrémet?

Egy ismerősömtől kaptam Amerikából mogyorókrémet, hát elcsodálkoztam, mert nem édes és nem is csoki színű, hanem MOGYORÓ és inkább sós!


Mogyorókrém nálunk:

[link]


mogyorókrém máshol, vagy mogyóróvaj

[link]



2013. márc. 12. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lidl vagy Aldi. A Lidl-ben szoktak lenni ilyen "amerikai dolgok", láttam egyszer mogyoróvajat is. :)
2013. márc. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te a mogyoróvajra gondolsz, de az nem ugyanaz, mint a mogyorókrém. Igaza van az előttem szólónak, a Lidlben lehet kapni, mi ott szoktunk venni.
2013. márc. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
miért ne lehetne?
2013. márc. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Lidl-ben amerikai hétben, meg Tesco.
2013. márc. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Annak mogyoróvaj a neve. Én a Tescoban is szoktam látni ahol ilyen nemzetközi cuccok vannak.
2013. márc. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akkor ezt benéztem volna? :D

De akkor a mogyorókrémnek nem sok köze van a mogyoróhoz, az inkább csokikrém, ez zavart meg. Én meg itt kanalazom a mogyorókrémet, egyáltalán ezt szokták magában enni? :D

2013. márc. 12. 20:47
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát edd úgy, ahogy jól esik: kenyérrel, kaláccsal, gofrival, palacsintával, vagy akár magában :)
2013. márc. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A mogyorókrém az a csokis-mogyorós édes cucc.

A mogyoróvaj pedig az a sós sz.r (legalábbis szerintem sz.r), amire te gondolsz. Semmi köze a mogyorókrémhez. (és máshol sem mogyorókrém a mogyoróvaj, eléggé el vagy tájolva. a mogyorókrém mindenhol mogyorókrém, a mogyoróvaj pedig mindenhol mogyoróvaj)

A mogyorókrém meg igenis mogyorókrém, nem csokikrém. Hacsak nincs valami gond az ízlelőbimbóiddal, azért lehet érezni a mogyorót. Egyébként 13% a Nutellának pl a mogyorótartalma.


egyébként én speciel eddig vettem már Lidlben, Tescoban, és bioüzletekben is.

2013. márc. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagy különbség egyébként, hogy a mogyorókrém az abból a mogyoróból készül, ami fán terem. A mogyoróvaj pedig földimogyoróból. Nagy különbség van az ízeik között. Egyébként kérdésedre válaszolva és pld. szoktam magában enni a mogyorókrémet. Ha rám tör az édesség utáni vágy, akkor egy teáskanál belőle :)
2013. márc. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
A mogyorókrém kezdjük ott, hogy TÖRÖKMOGYORÓBÓL készül, míg amire te gondolsz a mogyoróvaj FÖLDIMOGYORÓBÓL van. Attól hogy mogyorónak hívjuk mindkettőt a földimogyoró babféle, csupán a nevében szerepel a mogyoró szó semmi köze a törökmogyoróhoz, ami valóban mogyoró... Értem?
2013. márc. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!