Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha este eszel és úgy fekszel...

1Roberto1 kérdése:

Ha este eszel és úgy fekszel le annak milyen hatásai lehetnek a késöbbiekben?

Figyelt kérdés

pl én most probálok át állni a rendes étkezésre de állítolag okoz valami gyomor problémát ha este eszik az ember nem?

mivel ha alszol lassan emészti a gyomor az ételt és nem olyan gyorsan mint amikor ébren vagy tehát akkor legyengítheti a gyomrodat és akkor a végén vért is hányhatsz? mert ha hánysz akkor a gyomor fala gyenge megrepedhet és felületi vérzés keletkezik ami nem annyira vészes de azért orvoshoz kell fordulni vele.



#étel #gyomor #este étkezés
2013. márc. 21. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Én havonta 1-2 x kétszer eszem este, soha nem hánytam még emiatt, csak nehéz volt elaludni, megfeküdte a gyomrom.
2013. márc. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokszor ettem már este (mindig is tipikusan esti evő voltam), semmi bajom nem volt, amiket írtál, azok durvák... De én sem tartom jónak, ha teleeszed magad s lefekszel. Én már 10 óra után igyekszem nem enni, akkor még minimum 4 órát fent vagyok. De előfordult, hogy 2-kor vagy 3-kor ettem, mert túl korán vacsoráztam és megéheztem. Most már figyelek erre.
2013. márc. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja elnézést kicsit túloztam: S
2013. márc. 21. 17:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Én hízni próbálok, vagy legalábbis szinten tartani a súlyomat, ezért minden este 10kor eszek (utóvacsi címszó alatt). Ezt már pár éve így csinálom. Kaja után kb. 1-1,5 órával alszok. Soha még csak meg sem feküdte a gyomromat az étel. Pedig volt, hogy malacsültet ettem :) Lehet, hogy összességében nem tesz jót, de nem hiszem, hogy bármi komolyabb bajod lesz tőle :)
2013. márc. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én későn szoktam lefeküdni, így a kb. 6-7 órakor elfogyaszott vacsora után 11 és éjfél között már kong a gyomrom, ilyenkor vacsorázok másodjára. Nem figyelek rá, hogy mit, amit találok, vagy megkívánok. Ha finom ebéd volt itthon, akkor abból eszek (akár pacalpörköltöt két szelet kenyérrel), ha nincs semmi főtt, akkor szendvicset, tükörtojást, stb. És ezután megyek lefeküdni. Soha semmilyen gondom nem volt még ebből. Néha álmodok hülyeségeket amiről hallottam már, hogy összefügghet a lefekvés előtti evéssel, de ez szerintem csak ilyen urban legend. Hányni pedig 7 évesen hánytam utoljára, mikor elkaptam egy vírust az iskolában. Most 19 éves vagyok, már nem is emlékszem az érzésre, hogy milyen hányni.
2013. márc. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!