Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a szamóca és...

Mi a különbség a szamóca és az eper között?

Figyelt kérdés
2009. szept. 19. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem annyi hogy a szamóca kisebb, mint az eper és vadon nő, de nem tudom biztosan :)
2009. szept. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
A földi eper és a szamóca elnevezések ugyanarra az illatos, piros gyümölcsre utalnak, amelynek a latin családneve Fragaria. Az eper pedig valójában az eperfa termése (színe alapján lehet fekete vagy fehér eper). Sokan a szamóca szót az erdőszélen termő, zamatos vad-szamócára értik, míg a zöldségesnél kapható, szilva méretű, édes gyümölcsöket elegánsan epernek nevezik. Hasonló okból a szamócakészítményeket is gyakran eperfagyinak, eperturmixnak, epertortának hívjuk.
2009. szept. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

"" Bálint gazdától ugyanis megtudtam, hogy a szamóca nem eper, az előbbinek van kerti, illetve erdei változata. „Igen ám, de ezt a kifejezést a közvélemény - minden botanikai indokoltsága ellenére nem hajlandó elfogadni, és a piacon változatlanul eper néven árulják ezt a finom, ízes, illatos gyümölcsöt” – írja Bálint gazda.


Az eper kizárólag fán terem, ennek van fehér és fekete változata. A fekete eper nem összetévesztendő a szederrel, az megint másik gyümölcs.


A szamóca a mérsékelt klímájú földrészeken mindenütt elterjedt. Erdeinkben és tisztásainkon az erdei szamóca érik. A nagy gyümölcsű fajtákat Észak-, illetve Dél-Amerikából származó ősöktől származtatják. Roppant sok fajtáját termelik, és ezek igen gyorsan váltják egymást; az újak miatt hamar elfelejtjük a régieket. ""


egigeropaszuly.blogspot.hu

2009. szept. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2009. szept. 19. 22:06
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

Dunántúl a fán szeder van, fekete, meg fehér. Ott az eper

a földiepret jelenti. A fa meg szederfa, beszéhet Arany János amit akar.

Itt az Alföldön már olyat is hallottam, hogy "fái eper", hogy ne kevereggyen a fődivel.

A földieper az szamóca is lehet, de az erdőben termő az csak szamóca.

Eccerű? :-D

2009. szept. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Én ugyan nem értek a botanikához, de a földi eper és a szamóca között elsősorban méretbeli különbség van. Másrészt a szamócának sokkal karakteresebb íze van.
2009. szept. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A földieper a kertben nő, és nagy. A szamóca az erdőben, és picike. De nagyon illatos. Ez az igazság.
2009. szept. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
22:07 kimerítő, teljes körű választ adott!
2009. szept. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%
Az eper az, ami a fán terem, s az is eper, ami a földön. A szamóca, az a pici, illatos bogyó, ami hegyi ösvények, búzatáblák mellett terem.
2010. márc. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Földieper csúcsos. a szamóca édesebb és gömbölyű.
2014. máj. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!