Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti szoktatok csak magatok és...

Ti szoktatok csak magatok és párotok kedvéért szépen elrendezett, mutatós ételeket, süteményeket csinálni?

Figyelt kérdés

Húsvétra nagyon gusztusos ételeket főztem,süteménnyel is elbabráltam pár órát,apró formásak lettek.

Vendég senki nem jött,nem is vártunk senkit.

Párom szüleihez mentünk át egyik nap ebédre,vittem sütit,így illik.

Erre le lettem szólva,csak saját magunknak minek csinálok ilyen csicsás kaját. (Ebédre kaptunk sima levest,második,bolti süti,mi nem vagyunk vendégek címmel)

Párom megvédett,ennek örülök,de azért rosszul esett,többet tuti nem viszek még egy kenyérmorzsát se.

(karácsonykor ugyanez volt,életem legszebb mézeskalácsa és egyéb sütik,tök büszke voltam,erre ha finomabban is mint most,de leszóltak,hogy minek)


Imádok sütni főzni,tudok is,csak a saját kedvemért is csinálom,párom kedvéért is,időm és pénzünk van rá,akkor miért ne.


Ti hogy vagytok ezzel?


2013. ápr. 2. 10:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ez a szitu : én is mindig igyekszem szépre mutatosra csinálni az ételt ,és ugyis tálalni . Engem is anyosom szólt le igy : minek ez cécó ez csak kaja : Akkor 8éve nagyon bántott aztán rá jöttem ,hogy ez ő szegénységi bizonyitványa : Ő karácsonykor is úgy terit meg minha sima kedd lenne ,de sajnos nála a sima kedd is szörnyü ..az lényeg ,hogy a párodnak is van a szépre igénye . A többi meg nem számit ::
2013. ápr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
1 vagyok : lehet ,hogy irigy is amama mert rájött ,hogy jobban otthon vagy a konyhában mint ő ...
2013. ápr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük, én is szeretem szépen elkészíteni az ételt. Legközelebb ha mentek vegyetek valamijen dobozos kekszet ajándékba, de azért dicsekedj el milyen szép otthon a túrótorta:)
2013. ápr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Páromnak annyira tetszett,hogy nyusziformára csináltam az egyszerű krumpli-pörkölt-zöldség vacsit,hogy körbefényképezte és mutatta a nővérének,leendő anyós meg meglátta.A sütiket ugye azt meg látta.(utána napra különlegesebbet csináltam,szeretek kisérletezgetni,páromnak mondtam is,anyjának ne is mondja)

Ő nem sütött,csak boltit vett,sütni maximum ilyen 3 perc alatt összekutyulhatót szokott.

2013. ápr. 2. 11:09
 5/21 anonim ***** válasza:

A sogornőm erre sharlotte tortára a következőt mondta : mi ez ? piskóta tekercset nem szoktuk kicsicsázni : Mondtam ,hogy ez nem sima piskóta tekercs : de nem értette . Na nem baj amikor enni kellett akkor már jó volt .

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

2013. ápr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Bocs valamiért nem nyitja meg :előzöt .

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

2013. ápr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

Én is szoktam, nincs ebben semmi rossz. Anyósnak savanyú a szőlő, nem elég, hogy elraboltad a fiacskáját (aki ha egy szem, még rosszabb), még jobb is vagy a konyhában, mint ő. Ez már bőven elég indíték mindenféle rosszra :)

Szomszédasszonyom ugyanez, csak fiatalabb kiadásban. Sosem süt, mert nem szeret, amivel nincs is semmi baj. De akkor miért szólja le azokat, akik sokszor sütnek, mert szeretnek, tudnak sütni? Szoktuk tartani a névnapot, szülinapot, én is nagyon szeretek ízlésesen sütni-főzni (persze van, amikor nem sikerül valami), ő meg a férje alig akarják elhinni, hogy én csináltam az adott sütit, és nem vettem. A férj csodálkozva eszi, ő nagyon szereti az édességet, a felesége meg gonosz pillantásokat vet oda, aztán bedobja az adut: náluk úgysem fogyna el, mert nem eszi senki, ezért nem süt semmit. (Mondja ezt, amikor a férj már harmadjára evett az összes sütiből, és mind tudjuk róla, mennyire szereti ezeket)


Mint mondtam, semmi gond nincs azzal, ha valaki ilyenre nem figyel, vagy nem szokott sütni, mert nem szeret. De akkor ne is szólja le azt, aki szokott, mert szeret, vagy szívesen bíbelődik azzal, hogy az adott étel jobban nézzen ki.

2013. ápr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Igény lett volna/lenne rá,hogy süssön,főzzön mindenféle gusztát és finomat,párom és a papája is nagyon édesszájú (és nem hizékonyak),de mégsem teszi,ugyanazt a tíz féle ételt főzi mióta ismerem.


Engem nagymamám tanított sütni-főzni,ő ugyanabból az alapanyagokból simán főz 3 félét,így sosem volt unalmas a kaja.Vendégek is szeretnek menni hozzá, a semmiből is olyan vendégtálakat csinál,csak lesnek.

Nekem ő a példa,bár recept alapján bármit megcsinálok,még van mit tanulnom.

2013. ápr. 2. 11:27
 9/21 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon jó, hogy ilyen kreatív vagy és háziasság is szorult beléd.:D Anyós meg irigy, mert ő nem ilyen. Ne foglalkozz vele. Nem kell 200 embernek megfelelni. Párodnak tetszik, neked is örömet okoz innentől kezdve mások le vannak tojva (már bocsánat).:)
2013. ápr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Innetől biztosan nem viszek nekik semmit,pedig nem erre tanítottak (bár ők se hoznak sosem semmit ha nagynéha jönnek).

Eddig is kettőnknek csináltam vagy barátoknak,marad így ezentúl is.

2013. ápr. 2. 11:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!