Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a nátrium-cikl...

Mi a véleményed a nátrium-ciklamátról? Milyen természetes édesítőszerek vannak? írnál nekem néhány ilyen édesítőszert?

Figyelt kérdés

Azt írják róla, hogy napi 7 mg/kg beviteli mennyiség elfogadott, de egy tabletta magában 40 mg-ot tartalmaz.

Mikor megvettem nem is gondoltam, hogy ilyen káros.


2013. ápr. 6. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:

az USA egyes államaiban be van tiltva :( én nem merném használni


természetes: stevia, ertirit, xilit

2013. ápr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy cukorbeteg, akkor a cukor a legegészségesebb.
2013. ápr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 schocko ***** válasza:
Miért volna káros? 7 mg/kg testsúly, az egy 70 kilós embernek max 23 tabletta naponta, annyit úgysem eszel meg. A síma cukor sokkal károsabb.
2013. ápr. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A sima cukor nem rák keltő. Vagyis eddig még nem hallottam róla.

Nem vagyok cukorbeteg, de fogyókúrán vagyok és próbálok minél kevesebb cukrot bevinni a szervezetembe.

2013. ápr. 6. 12:45
 5/10 schocko ***** válasza:
A nátrium-ciklamát rákkeltő?.. Hol van erre bizonyíték?... attól, hogy valaki valamit "rámond" valamire, attól még az nincs úgy... A síma cukor csak a fogakat teszi tönkre és cukorbetegséget okozhat... De vannak más édesítőszerek is, azokra MÉG nem mondtak semmi rosszat (kivétel az Aszpartám)...
2013. ápr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos tévedsz.. itt van például még a szaccharin, amiről kimutatták, hogy nagy mennyiségben hólyagrákot idézhet elő. (patkányok voltak a kisérleti alanyok) és még ezeken kivül is van néhány mesterséges édesítőszer ami veszélyes lehet..
2013. ápr. 6. 14:51
 7/10 schocko ***** válasza:
Nagy dózisban minden káros lehet, képzeld, ha meginnál egy nap hét liter tiszta vizet, akkor minden bizonnyal meghalnál...az a patkánykisérlet a normálisnál százszor magasabb dózissal történt...
2013. ápr. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ebben azért nem lehetünk biztosak, mert nem voltunk ott.. Vagy az is lehet, hogy egy idő után alakult ki a patkányoknál. Nem tudhatjuk..
2013. ápr. 7. 11:47
 9/10 anonim ***** válasza:

"A sima cukor sokkal károsabb"


Hát hogyne. Legrosszabb esetben tönkremennek a fogaid, az édesítőszertől meg olyan remek kis bélrákot szedhetsz össze, hogy szarhatsz papírzsákba a hasadon a hátralévő életedben.


Na melyik a károsabb? :D

2013. máj. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 schocko ***** válasza:
Hol van arra bizonyíték, hogy valaki (vastag)bélrákot kapott az édesítőszertől?... a síma cukortól nemcsak a fogak mennek tönkre, hanem elhízáshoz vezethet, cukorbeteg lehetsz, ami azután minden szervre kihathat...
2013. máj. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!