Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miket vesztek egy havi nagybev...

Miket vesztek egy havi nagybevásárlás során? Spórolósabb így vásárolni, mint naponta?

Figyelt kérdés
Még sosem számoltam össze, hogy mennyit költünk egy hónapban ételre, de úgy érzem, hogy nagyon sokat. Ketten vagyunk a párommal, igyekszünk normális étkezni. Eddig úgy csináltuk, hogy minden nap mentünk boltba, és aznap vettük meg a reggelihez/ebédhez/vacsorához szükséges dolgokat, de napi 2000-3000 ftot biztos elköltünk így, van hogy többet is. Úgy gondoltam, hogy e hónapban nagybevásárlást csinálunk, de nem tudom, hogy miket vegyek, elég kezdő vagyok, mint "háziasszony". Tapasztaltak tippjeire lennék kíváncsi, köszönöm :)
2013. ápr. 9. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Valamikor én is csináltam úgy, csakhogy amit bespájzoltál egy hónapra előre, a pénzedet kiadtad rá, és attól kezdve kötve volt a kezem, kellett-e vagy nem, kénytelen voltam abból főzni, ami a fagyóban volt.


Mostmár 1-2 éve havonta max. liszt, rizs, cukor, fűszerek hasonlók nagybevásárlását csinálom. A húsféleségeket csak egy hétre előre, amikor eldöntöttem, hogy a köv. héten miket akarok enni, ahhoz vásárolok. Tartalék a fagyóba csak akkor megy, ha valami akciósba futok bele. Így nincs az, hogy a pénzem a fagyóban áll, miközben én valami egészen mást szeretnék enni.

2013. ápr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 1,5 éve élek albiban (egyetem miatt) magamra főzők. Én is hasonlóan oldom meg, mint az előző.

Tésztákat, lisztet, rízst, fűszereket veszek ,ha akciós (s van pénzem)/ hónap eleje van. Mellette veszek 1 kg virslit, azt szépen elcsomagolom párosával,ha pl. virslit főzők vagy hot-dogot csak kikapom,ha nincs pénzem virslim van, szoktam még mirelit zöldséget is venni, pl csütörtökön 1,25 kg-od Lidl-s mexikói zöldséget vettem 399-ért. Mellé mivel fogyozom vettem 1 kg csirkemellet (Coopban 1299 volt kg-ja), azt is szépen felvágtam adagokra.. Ha látok akciós húst veszek belőle és lefagyasztom,nem érdemes fizetésnél, meg kell várni az akciót s sokat spórolhatsz. Remélem segítettem.

2013. ápr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nekem olyan 30-40 a kaja , attól függ mennyire engedem el magam. S csak magamra főzők.
2013. ápr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
PLusz tipp: Lakótársamék a sajtot is megveszik,ha akciós és lefagyasztják, elvileg ugyanolyan, mint,ha fríss lenne, de én még nem próbáltam.
2013. ápr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Én havonta járok nagybevásárlásra.

Tisztítószerek, mosópor, wc papír, zsebi stb.. ezek kb 20000ft. Élelemből liszt, cukor, olaj, zsír, margarin, különféle fűszerek, tartós tej, sajt-én is fagyasztom, konzervek-kukorica, borsó, tonhal, májkrém, rizs, tarhonya-tészták, mustár, ketchup, élesztő, kakaó, kávé, só, tojás, búzadara, pudingpor, ecet, husok, halak, rúd szalámi, rúd párizsi, ásványvíz. Ezeket veszem kb 40000ft 4főnek.

Heti 2szer veszek kenyeret, tejet-ami házi, a boltit nem isszuk, azzal csak főzök, túrót,kefírt, zöldséget, gyümölcsöt esetleg felvágottat, heti szinten kb 4000ft.

Sokat főzök, kalácsot, péksütiket magam sütöm.

Krumplit, hagymát, mézet még tél elején vettünk, az kitart.

Akamrában van lecsó, lekvár, szörp, paradicsomlé, savanyúság.

A fagyasztóban gyalult tök, kapor, paradicsom, cukkini, meggy, cseresznye, eper nyárról.

2013. ápr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

No igen, sokat lehet spórolni, ha nyáron, amikor érnek a zöldségfélék, olyankor spájzolz be a fagyasztóba a télire való mennyiséget, vagy legalábbis annak egy részét. Azt szoktam mondani, hogy amit nem kell kiadnod nyáron pénzt fűtésre, abból havonta 1-2 ezer Ft-ot kell áldoznod erre, és a téli hónapokra.

Általában május vége-jún eleje a zöldborsó, jún-júl. zöldbab, karaláb, karfiol. Majd júl-aug. a különböző tökfélék, ezeket lehet főzeléknek, ill. panírozva elrakni. Paradicsom, zöldpaprika karikára szelve, és okt. hóban a répa-gyökér-petrezselyem.

Nekem még van egy főzet zöldbabom, egy főzet karfiol, (ma megfőzöm a karfiol-pörköltet belőle) van még valamennyi zöldpaprika, répa-gyökér, petrezselyem. Azt hiszem a héten-jövő héten kiürül a fagyó, egész télen nem kellett a méregdrága zöldféléket megvásárolni.

2013. ápr. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nincs havi nagybevásárlásunk,hanem amikor akciós valami,abból veszek többet (nem hamar romlandót persze)

Így végülis alap dolgok mindig vannak otthon,normál áron csak pár dolgot kell venni.

2013. ápr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is havi szinte van a nagy bevásárlás.

Ilyeneket szoktam venni hogy mosópor,öblítő,tusfürdő,wc papír,zsebkendő,folttisztító,zsíroldó,mosogatószer.

Mivel nekem itt van a kislányom így sokkal több lett a kaja.

Rizs,olaj,liszt,krumpli,hagyma,búzadara,mazsola,maci kávé,cappucino,pudingpor,különböző fűszerek,hús félék,zöldség félék.

Gyümölcsöt mindennap kell vennem.

Elég gyakran megesik hogy naponta akár 10 ezer is elmegy.

De a fagyóba mindig van valami,tök,sóska,málna,eper,hús,félig kész húsok...stb..

2013. ápr. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as

Naponta 10ezer?

Mennyit költessz havonta hány főre?

2013. ápr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8-as vagyok.A havi kaja összegünk az úgy kb. 100.000 forint.Valamikor kevesebb,változó.
2013. ápr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!