Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi és milyen nyers gyümölc...

Mennyi és milyen nyers gyümölcsöt esztek naponta? Ha nem esztek, miért nem?

Figyelt kérdés
A mennyiséget darabban vagy tömegben is megadhatjátok.

2012. szept. 11. 09:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Aminek éppen szezonja van.

Általában az esti órákban eszek gyümölcsöt kb. 6-7 óra között. Nem sokat, inkább nasiként pár szem, vagy kisebb szelet dinnye, tegnap este kb. fél fürt szőlő elég volt.

2012. szept. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Én a munkából való hazaérkezésemkor eszek gyümölcsöt a 3 éves fiammal, aki az előtt ébredt egy órával mielőtt hazaértem. Ez az uzsonna...

Mindig a szezongyümölcsöt esszük.

Terem a kertben cseresznye, málna, meggy, sárgabarack, őszibarack, alma, körte, szilva, szőlő.

Most éppen őszibarack, szilva, körte és szőlő is van érő félben...

Általában egy jól meghalmozott kistányérnyit 30-40 dekányit...

2012. szept. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Uuuuh, frissen szedett sárgabarack, az a legjobb! :)
2012. szept. 11. 09:54
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
ritkán eszek gyümölcsöt. inkább 2 hetente eszek, mintsem naponta. Pedig tele a pince almával, körtével...a hűtő meg barackkal...mind saját, egészséges, vegyszermentes. Hogy miért nem eszem mégsem? mert nincs rá igényem...
2012. szept. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem a gyümölcsöket, sajnos. Ezért nálam szenzációnak számít ha félévente megeszek egy almát, esetleg egy barackot. :/
2012. szept. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ritkán.Az ízüket szeretem, de a fogzománcom nagyon érzékeny a gyümölcscukorra, ha meg utána egyből fogat mosok még kellemetlenebb érzés.
2012. szept. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem a savra érzékeny ilyenkor a fog? Amúgy gyümölcsevés után legalább fél órát várni kella fogmosással.
2012. szept. 11. 10:11
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

én van amikor minden nap, van amikor akár hetekig nem eszem.

a ma reggelt is szilvával kezdtem.

2012. szept. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Kb. havonta egyszer eszem friss gyümölcsöt, vagy még annyiszor sem, főleg télen. Mondjuk tegnap este megettem egy banánt (tejszínhabbal:)), ma meg most már kéne enni ebből a rengeteg szőlőből, ami itt van.
2012. szept. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Változó, hogy milyen gyakorisággal eszek gyümölcsöt. Veszünk egy adaggal, amíg az tart, úgy egy hétig, azt eszegetjük naponta, majd általában hetekig megint nem veszünk.

Tegnap pl. három szem szilvát ettem egy alig fél fürt szőlővel. Kb. ennyi a napi gyümölcslimitem.

Amúgy narancs, banán, alma, kiwi, szőlő, szilva, grapefruit, barack, dinnye.

Kb. ezeket szoktuk venni. Persze szezontól függően.

2012. szept. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!