Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek a krumplis tészta...

Szerintetek a krumplis tészta hogy az igazi?

Figyelt kérdés
Ha van egy kis szaftja , vagy ha "száraz" , illetve Ti hogy csináljátok / szeretitek ?

2013. ápr. 9. 23:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
ha van egy kis hagymás szaftja! és uborkával :)
2013. ápr. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Jó sok pirospaprikás,hagymás szafttal,és csemegeuborkával.
2013. ápr. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondanám, hogy így, vagy úgy az igazi. Ki hogy szereti. Sokan paprikás krumpli alappal csinálják, de mi úgy nem igazán szeretjük. Gondolom, te is erre gondoltál, de azért leírom azt is érdekességképpen, ahogy nálunk készül:

Én megfőzöm a krumplit, összetöröm nagyon sok hagymát, ha van lilahagymát pirítok (nemcsak simán dinsztelem, hanem kicsit pirosasra) bő zsírban, összekeverem, megsózom, jól megborsozom és ezt keverem el a tésztával. Tehát ennek a fajtának nincs szaftja. :)

Több verziót kipróbáltunk már, de nálunk ez lett favorit a szűkebb és tágabb családban is.

2013. ápr. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%
Szárazon köretként,cigánypecsenyéhez.
2013. ápr. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
49%
De ha nincs paprika benne akkor?
2013. ápr. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
15%
Én csak sütök krumplit, összenyomkodom, teszek bele kevés sót, kicsi fűszerkeveréket, és ennyi. Nincs benne se paprika, se hagyma, se bors, se semmi felesleges fűszer. Szerintem a magyarok mániája mindent túlfűszerezni, ez nagyon nem egészséges, nekem ki is rügyezik tőle a fejem, szóval inkább hanyagolom.:)
2013. ápr. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
Olyan mintha a pörköltbe nem tennének paprikát! Ezek paprikás ételek! Vannak nem paprikás ételek is!A magyaros étkezés jellemző fűszere a pirospaprika!
2013. ápr. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%

"Nincs benne se paprika, se hagyma, se bors, se semmi felesleges fűszer"


Nem kell magyarosan főzni de akkor az nem az az étel!

2013. ápr. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk valahogy nem ízlik paprikásan, ezért nem teszünk bele. De mifelénk szinte mindenki paprika nélkül készíti, paprikás verzióról még a környéken nem is hallottam. Először a neten olvastam róla, kipróbáltuk, nem jött be. Maradtunk a régi, jól bevált receptnél.
2013. ápr. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Aúúúúúú, ebből még nagy vita lett! Ezek a krumplis kaják veszélyesek, a múltkor is valami ilyesmin borult ki itt valaki, úgyhogy nem is feszegetem tovább a témát. :D Szerintem mindenki úgy készítse, ahogy szereti és kész. :)
2013. ápr. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!