Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha van a családban olyan, aki...

Ha van a családban olyan, aki valamit nem ehet (glutén vagy laktózérzékeny például), akkor a család többi tagja is azt eszi, amit ő, vagy külön van főzve?

Figyelt kérdés
2013. máj. 8. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:

A mi családunkban édesanyánk volt inzulinos cukorbeteg. Mondjuk a főtt tésztákat azért még elkészítettük, ő is evett belőle, csak ugye erősen számoltuk a kalóriát és a ch-t.

Kizárólag a sült tésztákat tiltottuk ki az étrendünkből, mi gyerekek önként mondtunk le róla, amikor láttuk, hogy mekkorákat nyelt, miközben mi zabáltuk azt, amit ő sütött.


Nem hiszem, hogy a család többi tagjának is kötelező lenne azt enni, amit annak az egynek az étrendje megkíván, de ha a család egyöntetűen úgy dönt, akkor kárt nem okoznak maguknak vele.

2013. máj. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egyenlőre nagyon az elején vagyunk,rengeteg minden van itthon,ami nem ehető,de azokat most még muszáj felhasználni,tehát most kétfélét főzök.

De erősen gondolkodom a teljes átálláson.A tejet kell kiiktatnom párom étrendjéből.

2013. máj. 8. 10:14
 3/10 anonim ***** válasza:

szia:)

én cukorbeteg vagyok,1 fajtát főzünk. amit én is ehetek.

az elején persze 2 fajta volt. de 9 év alatt megszokták,és olyanokat eszünk ami finom,cukor mentes,alig van benne kalória,és ch :D

2013. máj. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tejre pedig szükségetek van. Kevés étel van, amibe kell a tej. De azt is meglehet úgy főzni, hogy a tejet csak a beteg adagjából hagyod ki. Sőt, a kelt tésztákba is lehet tej helyett vizet tenni.
2013. máj. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tej= tejtermékek,tejszármazékok,rengeteg mindenben van.

Joghurtok,tejföl,tejszin,sima kenyérben is van,felvágottakban,de egy rántásban is.Két hét alatt csak a pörkölt volt amin nem kellett gondolkodnom,hogy lehet-e úgy ahogy szoktam.

2013. máj. 8. 10:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is a tejre és tejtermékre az egészséges szervezetnek szüksége van. Legyen otthon, tej, tejföl, túró, sajt. Ezeket a család többi tagja egye, különben náluk valami másfajta "hiány-betegség" jöhet elő. Az más dolog, hogy pl. zöldbab-levesbe nem főzöd bele a tejfölt, vagy pogácsát, egyebeket nem azzal állítod össze, de teljesen ne foszd meg tőlük a család többi tagját.
2013. máj. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Vannak növényi alapú tejpótlók,egyenlőre szemezgetek velük,párat vettem már,bár furcsa ízük van.


Mi van a tejben ami kell a szervezetnek?

2013. máj. 8. 10:32
 8/10 anonim ***** válasza:

E téren nem vagyok szakképzett.

De valami csak van benne, amire szükségünk van, különben az újszülöttek sem tejet szopnának, hanem esetleg pálinkát, vagy bármi mást. :))))

2013. máj. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az anyatej az más.

Itt más állat tejéről van szó.

2013. máj. 8. 11:14
 10/10 DarkLantern ***** válasza:

Nos nállunk van glutén érzékeny.

De mindent úgy csinálunk hogy ő is ehesse. A tésztája és a kenyere más mint nekünk.

De minden mást meg lehet főzni a gluténmentes alapanyagokból is.

Javaslom a rizslisztet, azzal lehet rántástól a piskótáig mindent csinálni. A kenyeréhez külön liszt kell, abba nem jó a rizsliszt.

Tej helyett javaslom a rizstejet. Elvileg élőflórás tejfölt ehet, ha főtt ételhez használod és úgy főzöd.

A laktózérzékenységet kinőheti, de a gluténérzékenységet nem.

2 fajta szülő van ezen a téren. Az egyik görcsösen ragaszkodik a listához, a másik pedig inkább elolvassa mindennek az összetevőjét (ez utóbbi az olcsóbb megoldás, és jobb az érzékeny személynek is, mert több mindent ehet)

De ha felveszed a kapcsolatot különböző gyártókkal akkor ők nagyon segítőkészek. Például a kinder gyár elküldi azon termékeinek listáját amit lehet ennie. Vannak akik azt mondják hogy nem kerülhet a termékbe glutén, de sok minden kéne hogy ezt a dobozra is ráírhassák, és ezért nincs rajta.

A tesco-nak van erre külön polca is. ott mindenen rajta van minden.

Ha olvasol ne csak az allergén infó részt olvasd el a terméken, mert ha az összetevőnél ott van hogy glutén akkor az allergén infónál nincs

2013. máj. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!