Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Már szinte minden szuper-hiper...

Már szinte minden szuper-hipermarketben "házilag" kiporciózzák, és abba a nyúlós-tapadós műanyag fóliába csomagolják a sajtokat. Csak engem zavar, hogy totál beveszi a sajt annak az erőteljesen műanyagszagú fóliának az ízét-szagát?

Figyelt kérdés
Pedig nem vagyok sznob, sem ínyenc, de szerintem attól a fóliától ehetetlenné válik a sajt. És bosszant, hogy már szinte minden üzletben ez a módi...
2013. máj. 9. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Örülök a kérdésednek . mert engem is nagyon zavar ,csak nem mertem rá kérdezni : nehogy valami kényes némbernek tartsanak..
2013. máj. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Érdemes inkább egy nagy tömbből kérni, hogy mérjenek ki pl 20 dekát. Én mindig így szoktam elejét venni a dolognak :)
2013. máj. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak az olcsóbb fajtáknál csinálják (az 5-10ezreshez képest olcsó 1-2 ezreseket)


Ami drágább,azt tömbben tartják,és annyit adnak nem fóliában,ahány dekát kérsz (azt abba csomagolják frissen,amibe a felvágottat is)

2013. máj. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem magyar sajtot veszel, annak a csomagolását nem érzed a sajton.
2013. máj. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kíváncsi voltam, hogy csak én vagyok-e túlérzékeny, finnyás.


Áááá, az 5-6 ezer Ft-os parmezán olcsónak számít? Csak mert itt, a hozzánk közeli Intersparban (pedig az még igényes üzletnek is számít) az is ki volt porciózva...

Ja és szintén személyes Sparos tapasztalat, hogy nem, nem kezdtek meg miattam egy új tömböt.


Egy ideig ahhoz a trükkhöz folyamodtam, hogy szeletelve kértem a sajtot. De legnagyobb megdöbbenésemre újabban már a szeleteltet is úgy adják, hogy rászelik valami hungarocell-szerű fehér tálcára, majd áttekerik azzal a büdös fóliával, amiről szól ez a topic...

Kész vagyok ettől...


Kisebb élelmiszerboltokban meg a megkezdett felvágottak és sajtok szabad végeit takarják le ugyanezzel az undorító-gusztustalan fóliával, szóval az első szelet felvágott itthon mindig megy a kukába, mert rettenetesnek érzem az ízét...

És tényleg ne egy sznob, nyávogós, válogatós nőnek képzeljetek, mert nem vagyok az. De ettől a fóliától forog a gyomrom.

2013. máj. 9. 11:29
 6/7 doboszoli ***** válasza:

Kicsomagolt sajt= lejárt szavatosságú sajt.

Mindig a tömbből vágass, jobb helyeken papírba csomagolják.

2013. máj. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jah,interspar az ilyen,ott végső esetben veszek sajtot,többször volt már hogy kidobtam,olyan szaga volt.

Tescoban vásárolok leginkább (nálunk nagy van,az újfajta extra,jó lett a minősége), itt csak az olcsóbbakat csomagolják előre,de abból is tudok kérni a tömbből.És nem nejlonba teszik,hanem a papirba amibe a felvágottat is.

Spar minősége nagyon leromlott,pedig régen szerettem nagyon.

2013. máj. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!