Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi pektin és sav van 100...

Mennyi pektin és sav van 100 gramm almában, valamint 100 gramm datolyaszilvában?

Figyelt kérdés

2013. máj. 9. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Így számszerűen nem tudom, de az almában különösen sok pektin van, szóval mindenképpen használj pektinbontó enzimet, hogy a teljes cukortartalmat ki tudd nyerni. A csomagoláson rajt van az adagolási útmutató.

Savak: mérd meg lakmuszpapírral vagy digitális mérővel az édescefre pH-ját, és ha 3,5 felett van, akkor savat kell hozzáadni. A szilva és az almacefre pH-ja 4,2-4,5 is szokott lenni, ezt kell lecsökkenteni az ideális 3,2-3,5-ös tartományba.

Az almánál még arra kell vigyázni, hogy ha zúzod, akkor a sérült magok miatt ízhiba keletkezik a pálinkában.

2013. máj. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

na ilyen válaszra nem számítottam :D azért köszi :)

igazából azért szeretném tudni, mert a datolyaszilva beltartalmi értékeit szeretném összehasonlítani a datolyaszilváéval, és ezt a két adatot sehol se találtam meg (beadandó dolgozathoz kellene csak)

2013. máj. 10. 15:21
 3/4 A kérdező kommentje:
de lehet, hogy topicot téveszetettem
2013. máj. 10. 15:22
 4/4 A kérdező kommentje:
és már fogalmazni se tudok :D szóval az alma értékeit szeretném összehasonlítani a datolyaszilváéval
2013. máj. 10. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!