Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyire figyeltek oda az...

Mennyire figyeltek oda az E-számokra vásárlás során?

Figyelt kérdés

2013. máj. 14. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem különösebben. Általában nyers élelmiszereket veszek, azokban nem nagyon szokott semmi lenni, esetleg citromsav. Ha olyasmit veszek, amiben lehet olyasmi, ami nem feltétlen egészséges, azt meg általában azért veszem, mert pl. üveges szósz, ami tök jó, amikor nincs időm főzni. Ebben az esetben tökmindegy, mi van benne, meg fogom enni.
2013. máj. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik rossz.
2013. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Na igen, az átlagember max. azt tudja eldönteni, hogy mennyi E betűt lát a címkén, holott lehet, hogy egyikkel sincs semmi gond.

A Wikipédián egyébként egész jól össze vannak szedve :) [link]

2013. máj. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én tudom, ezt tanulom, ezért érdekelt az emberek véleménye. Köszönöm a válaszokat.
2013. máj. 14. 20:58
 5/11 anonim válasza:
semennyire. legyen jó íze és ne dögöljek meg tőle azt kész.
2013. máj. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is alapanyagot veszek, itthon főzök.

A mustár, majonéz hasonlókban pedig ami benne van, hát az benne van!

2013. máj. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is alapanyagokat veszek,de ha jól megfigyeljük,szinte mindegyikben van valamennyi..
2013. máj. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2016. jan. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem nézem.
2016. jan. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én se szeretem a feldolgozott élelmiszereket. Ha mégis ilyesmit vennék, alaposan megnézem, hogy mi van benne. De tényleg nem mindig/nem csak az E-számokkal van gond. A teljesen "okés" összetevőknek, pl a citromsavnak vagy a nyírfacukornak is van E-száma.

Ettől függetlenül rossz érzést kelt bennem, ha egy termék értelmezéséhez táblázatra, kémiakönyvre, vagy szótárra van szükségem; inkább nem veszem meg akkor.

2016. febr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!