Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Jövő héten megy a párom...

Jövő héten megy a párom Rattstadtba dolgozni. Kint drágább az élelmiszer? Érdemes itthon venni, amit lehet?

Figyelt kérdés

2013. febr. 10. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez német város? Vagy Radstadtra gondolsz Ausztirában? Mindegy, a véleményem ugyanaz, nem érdemes élelmiszert vinni. A Lidlben, Hoferben mindent meg tud vásárolni egy pár euroért, lehet hogy nem a legmárkásabb termékek, de nekem semmi bajom a minőségükkel. Már pár éve Ausztriában élek, mi otthonról csak azt szoktuk hozni, ami nincs, vagy nem olyan jó mint az otthoni. (Pl. túró rudi, paprika, stb.), meg amit otthonról ingyen kapunk. Én mindent a diszkont boltokban szoktam venni, és szerintem nem drágább mint otthon. Persze a Billa, Merkur meg hasonlók drágák, de ha odafigyelsz mit hol veszel (pl. akciók), akkor lehet olcsón vásárolni, és kb annyiba kerül mint otthon.
2013. febr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem drágább, hanem jobb minőségű, ezt tükrözi az ára is. Hogy egy példát mondjak, a nálunk pár száz Ft-ért árult csirkemájat egyes országokban még állateledelként sem lehet forgalomba hozni, annyira egészségtelen.

Vagyis úgy kell számolni, mintha itthon a minőségi árut vennéd, nem az olcsó hamisírványt. Véleményem szerint ezen nem éri meg spórolni, legalább egyszer nem a sz.rt eszi. Csak olyat vigyen ki, ami tipikusan magyar és külöföldön nem kapni.

2013. febr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Lidl és a Hofer (Aldi) pont ugyanannyiért árul mindent, mint otthon, van amit még olcsóbban is (pl. vaj, sok felvágott és sajt is olcsóbb).


Magyarán felesleges élelmiszert vinni.

2013. febr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Németországban van.Köszönöm a segítséget! :)
2013. febr. 11. 08:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Németországban is ugyanez a helyzet árügyileg.
2013. febr. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!