Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha kibontok egy konzervet...

Ha kibontok egy konzervet abban a fel nem használt étel meddig áll el? Másnapig csak nem romlik meg hűtőben?

Figyelt kérdés
Anyósom mindig más tálba önti, mert állítja a konzervdoboz kibontva nem jó hatással van a kajára: kukorica hal borsó sürített paradicsom, stb.
2009. okt. 4. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
és cseresznyebefőttet három napig ettem. első nap megbontottam -hűtő- ettem - hűtő- ettem, elfogyott. és semmi baja nem volt
2009. okt. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A konzervdoboz kibontva nem jó az ételnek, úgyhogy mielőbb öntsd át máshova. Fél óra max.
2009. okt. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Befőtt: persze ez az üvegre nem vonatkozik. Abban bennehagyhatod.
2009. okt. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A bevonat nélküli fém konzervdobozból át kell rakni más edénybe, és akkor az ételtől függ.Nekönk az olajos hal egy hétig jó volt.

A fém a levegővel érintkezve káros részeket bocsájthat az ételbe.

Hallottad, hogy az Északnyugati Átjáró keresői, akiknek befagyott hajójuk a tengerbe, nem messze az átjárótól, túléltek volna, ám mind meghaltak, az ólomtartalmú konzervdobozokból való táplálkozás miatt?

Pár nap(!) múlva rájuk talált a mentőcsapat. A holttestükre.

2009. okt. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előzővel egyetértek. Amikor még nem tudtam ezt, akkor bennehagytam kukoricát a konzervben felbontva, és 2 nap múlva már romlott volt.
2009. okt. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Micsoda? Van olyan pl a kukoricáé aminek fehéres a belseje.A halasé általában fémszínű mint kívül. Akkor most melyik nem jó?
2009. okt. 4. 20:23
 7/7 anonim válasza:
ne fossá azóta már eltelt pár év és az okos emberek kitalálták a védőbevonatokat
2010. márc. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!