Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Babgulyást akarunk készíteni...

Babgulyást akarunk készíteni bográcsban kb 40 fő részére. Mennyi húst ill. más összetevőt kell vásárolnom ennyi embernek?

Figyelt kérdés

2013. jún. 6. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:

mennyire akarjátok húsosnak...mi múltkor 6 kiló húsból csináltuk kb ennyi embernek de gyakorlatilag pörkölt lett belőle....


3-4 kiló hús....1,5kiló sárgarépa fél kiló fehér...1kg hagyma...2 tubus gulyáskrém ha szeretitek...


1ü olaj és a fűszerek hozzá 1-1 tasakkal só,bors az ízlés szerint megy....piros paprika is attól függ de 15 deka belemegy sztem

2013. jún. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt egy tíz fős recept, a négyszeres mennyiséget kéne megvenni hozzá. Hasonlóan csinálom én is, de én egy dekányi örölt köményt és 1 XXL-es gulyáskrémet is tennék még bele.


[link]

2013. jún. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kb mi is így számoltunk, csak nekem annyira kevésnek tűnt a hús amit hoztak. Van 3,5 kg lapockánk, 1 nagy füstölt hátsó csülök és 2 sima csülök (csonttal 2,6 kg). Csak nem akarok szégyenbe maradni a vendégeim előtt, és gondolkoztam, hogy még elmegyek a henteshez.
2013. jún. 6. 14:25
 4/4 doboszoli ***** válasza:
Személyenként 20 deka hús, 10 deka bab, 10 deka zöldségféle, 3 deciliter lé, az annyi mint 70 deka. Plusz kenyér...
2013. jún. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!