Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit jelent, ha az akácméz nem...

Mit jelent, ha az akácméz nem ikrásodott ki?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy természetes folyamat az ikrásodás és nem feltétlenül azt mutatja, hogy pluszba cukrozták. Viszont amit 1 éve vettem akác mézet, még mindig olyan hibátlanul folyékony. Pedig termelőtől vettem. Lehet, hogy hígították? Vagy nem kötelező kikristályosodnia?

Hűvös helyen zárt üvegedényben tároltam napfénytől elzárva, ha ez számít.


2013. jún. 11. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Az akácméz akár több évig is folyékony marad! Szóval nagyon sokáig folyékony! Nem hígították!

Termelőtől venni a legjobb, háztól.

Nekem van olyan mézem ami 3-4-éves és még mindig folyékony. Termelőtől kapom és látom is a folyamatokat. Szóval megbízható a származása. :)

2013. jún. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden évben egyforma a méz cukortartalma mert az kristályosodik ki ha túltelített.Ugyanúgy ahogy a borok cukortartalma is változik évenként.
2013. jún. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szabóméhészet ***** válasza:

a mézek kristályosodása a növény fajtától függ,illetve a kiválasztott nektár gyümölcscukor-szőlőcukor arányától.

az akácmézben alacsonyabb a gyümölcscukor aránya ezáltal nehezen kristályosodik.


az akácmézhez hasonlóan nehezen kristályosodik a selyemfűméz és a somkoróméz is.

gyorsan kristályosodik a repceméz(3-5nap alatt akár)

szintén gyorsan kristályosodik a fenyőmézharmat és általában a mézharmatmézek.


a kristályosodásnak semmi köze annak az általánosan elterjedt tévedésnek,mely évtizedeke óta makacsul tartja magát,hogy a méz azért kristályosodik mert a méhész cukorral eteti a méheket.


azért etetjük cukorral a méheket hogy nektek kedves vásárlók jusson méz az asztalotokra,mert a méhek a mézet maguknak gyűjtik,és ha az élelmüket elvesszük azt pótolni kell,cukorral.


sajnos libacombot nem adhatunk a méheknek :)

2013. júl. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!