Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milánói, bolognai szószt házilag?

Milánói, bolognai szószt házilag?

Figyelt kérdés

Saját magatok készítitek a szószt vagy megveszitek a boltban ?

Ha boltit használtok , melyik márka a jobb ?

Illetve házilag hogyan készítitek ?



2013. jún. 20. 21:46
1 2
 11/14 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
4-eshez és 7-eshaz hasonlóan csinálom én is. Legutóbb a múlt hétvégén csináltam egy akkora adagot, hogy már 3-4-szer ettem belőle, és még mindig van 2-3 adag. A(z) (szőlőmag)olajon megdinsztelt hagymára nyomattam 3 sárgarépát és egy kisebb zellert lereszelve, arra vizet, majd elkezdtem párolni. Közben raktam hozzá fűszereket: oregánó, bazsalikom, kakukkfű, só, bors. Később hozzáadtam egy fél liter sűrített paradicsomot, azzal együtt is főztem egy darabig. Mivel én húst nem eszem, ezúttal szójagranulátumot főztem hozzá külön fűszeres vízben, a vége felé ezt is hozzákevertem, na meg a zellerzöldje egy részét (persze apróra vágva). Tésztát (teljeskiőrlésű tönkölybúzalisztből készültet) mindig külön főzök hozzá, mert az elvileg csak frissen jó, az öntetből pedig melegítek annyit, amennyire éhes vagyok.
2013. júl. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
CSAKIS HÁZILAG. Ritkán csinálok mondjuk ilyen ételeket, de a bolti szószok tömve vannak adalékanyagokkal meg CUKORRAL.
2013. szept. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

házilag!

fél liter sűrített paradicsom, megkóstolom, ha kevésbé édes teszek hozzá kevés kechupot

ebbe még bele só bors, majoranna, kevés vörösbor ha van (éremes kóstolgatni közben)

2016. júl. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
En soha nem veszek ilyeneket. Mindig en fozom meg a szoszokat. Van neten rengeteg recept, probald ki valamelyiket amelyik szimpi! :) nem banod meg! Meg amugyis, baromi dragak ezek az uveges cuccok..
2016. júl. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!