Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen tejföllel etetnek minket?

Milyen tejföllel etetnek minket?

Figyelt kérdés

A hűtőben "találtam" egy bontott tejfölt. 1 kiskanálnyi hiányzott belőle, de lejárt a szavatossága.

Nem tudom, hogy miből készítik, de nem penészes volt, hanem RÓZSASZÍN a teteje. Mit rakhatnak bele, hogy ilyen színű lett?


2009. okt. 18. 08:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A rózsaszin is egyfajta penész, csak még kezdeti stádiumban.
2009. okt. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, köszönöm!
2009. okt. 18. 13:44
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

A tetején levő rózsaszín penészt pimpónak nevezik.Ez már elég kellemetlen ízű.

Azt pedig,hogy a bolti tejfölöket hogyan készítik és mit raknak bele,nem sikerült még megfejtenem.Több félét is kipróbáltam már,de egyik sem hasonlít a valódi tejfölre.Igaz,hogy már nagyon régóta csak házi tejfölt használok.A bolti tejföl nekem úgy tűnik,hogy némi aludttej,valamennyi tejföl és valamilyen adalékanyag amitől megalszik és könnyen kiborítható a pohárból,és az ételben nem olvad el,ahenm összetúrosodik.A valódi tejfölt pedig nem lehet kiborítani az edényből,mert -ha sűrű is-akkor is folyik,és az ételben elolvad.

2009. okt. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Az egy dolog de milyen tejjel itatnak??


Már listába gyüjtöm a tejromlási eseteket.


A következőkkel találkoztam már:


Tej ami nem romlik meg nyáron szobahómérsékleten 2 hét alatt sem!!



Tej ami megalvás helyett megkeseredik és világoskék lesz!



Tej amitől 5 perc után hasmenést kapsz!!


Tej amitől tojásszagút fingasz és böfögsz!!!


Tej ami megalvás helyett megnyálkásodik és olyan lesz mint egy bögre turha..



Kb ennyi féle esettel találkoztam már,


HAJRÁ IMPORT TEJEK!!

2009. okt. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha nem etted még meg szav.időn belül akkor már kár érted. aki nem eszik meg mindennap legalább 1 doboz tejfölt, az már régen rosszul és egészségtelenül étkezik. miért tárolgattad, miért nem etted meg időben?!?!?!?!? felháborító, hogy mik vannak!
2013. márc. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Skylie72 válasza:
Igaz, régen lett feltéve a kérdés, nálam most lett aktuális. Megsavanyodott a tej, és gyakorlatilag rózsaszín lett az aludtej. Leöntöttem róla a savót, átszűrtem a megmaradt fehét részt (amit aludtejnek nem lehet nevezni), aztán kicsit később rózsaszínné, majdnem pirossá változott. Gyerekkoromban sok aludtejet ettem, sosem színeződött el. Pedig az nem dobozos volt, hanem zacskós. alapjáraton már a savanya tejnek sem volt az a tipikus szaga, hanem büdös volt. Csak kíváncsi voltam, hogy mi lesz belőle... Hát aludtej nem, az biztos. :((
2023. okt. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!