Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Igazi trappista sajt?

Igazi trappista sajt?

Figyelt kérdés

Tudtok Nekem írni olyan márkákat vagy bolthálózatot , ahol lehet kapni még normális trappista sajtot ?

Bárhol próbálom csak ez a gumiállagú , hófehér nem is tudom minek nevezzem sajt van . Ez már rég nem az a régi , igazi trappista sajt .

A válaszokat előre is köszönöm .



2013. júl. 10. 14:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz jót venni, be is jelölöm a kérdést. Mi jobb híján az Aldiban vesszük, de csak a félbevágott kereket, a tégla alakú ott se jó. Nem mondom, hogy tökéletes, de a legjobb azok közül, amiket az elmúlt pár évben kipróbáltunk

Sokáig vettünk "Füredit", de az sem mindig jó. Volt, hogy nagyon jó volt, volt hogy nagyon rossz.

2013. júl. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az Óvári trappistát próbáltátok már? A Tescóban lehet kapni és messze a legjobb minőségű, amit eddig tapasztaltam.
2013. júl. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 doboszoli ***** válasza:
100%

Nincs tippem, sajnos a trappista sajt, és a vacak sajt analóg fogalmakká váltak.

Én a valamivel drágább Pannóniát, Anikót, füstöltben az Oázist, Karavánt veszem.

2013. júl. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Van a Lidl-ben egy félkör alakú trapista sajt, 1.100 Ft körüli áron, jó ideje már csak azt veszem, ez jó kemény, le lehet reszelni, nem ragad össze-vissza a sajtreszelőre.
2013. júl. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen , Én is a Pannóniát szoktam venni , csak ugye az baromi drága ....Mondjuk az íze kárpótol :)
2013. júl. 10. 15:20
 6/13 doboszoli ***** válasza:
100%

Igen drágább.

De az "olcsó" és a "drága" relatív fogalmak.

Ráérek, leírom.

A piacon szoktam árulni saját készítésű (kézműves) termékeket. A hetekben jött egy új vevő, aki fanyalgott az 1050 forintos hurka láttán, hogy drága. Aranyos idős nénike (rendszeres vevőm) azt mondta neki:

"Aranyoskám, igaz, hogy a T...-ban van hurka 700-ért, de ha én megveszek a fiatal(?)embertől két kilót, megsütöm, a családom 4 fő, kétszer eszik jót, a tepsi is ki van mártogatva. A másiktól meg csak nézelődnek. Mi a drága?

2013. júl. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ami megoldás lehet: aki megengedheti magának, az vegyen egész trappista sajtot fóliába behegesztve. Ezt ha a lejárat UTÁN legalább két hónapig tudja valahol kb 20 fokon tárolni felbontás nélkül, akkor utána "igaz" trappista sajtja lesz.


Ugyanis a mostanában kapható "hófehér gumi"-nak az a baja, hogy nem érlelik meg az üzemben, hanem amikor vágható keménységü lesz, már viszik eladni - igy rengeteget spórolnak az elöállításkor, mert a több hónapos érlelés alatt a tárolóhelyet foglalná.


Erre véletlen jöttünk rá, mert ismerösöknek akartunk külföldre ajándékba vinni (ragaszkodtak a magyar sajthoz), de miután megvettük, az utat el kellett halasztani 4 hónappal. Amikor odaadtuk nekik, mondtuk, hogy ne lepödjenek meg, mert az egész (a fóliában) fel volt fújódva gömb alakúra, ez az, amit eredetileg vettünk, és csak azért hoztuk ezt is el, hogy csodákozzanak azon, hogy milyen labda lett. Aztán ök kiváncsiságból felvágták - és mindenki csak csodálkozott, hogy szép lyukacsos, sárgás szinü és igen finom, ízes sajtot találtunk.

Azóta amikor jut rá, veszünk egy-egyet, megvárjuk, amig megérik és utána fogyasztjuk. Egy részét adagokban lefagyasztjuk, mert egy egész sajtot aért nem ehetünk meg pár napon belül.

2013. júl. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Na ezt lehet , hogy ki fogom próbálni .

Amúgy elég szomorú , hogy már ennyire lesz@rják a fogyasztókat és csak a profit , a profit meg a profit számít.

Hova jut így ez a világ ? Bár mondjuk már mindennel így van ....sajnos..

2013. júl. 10. 17:36
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretem a Pannóniát és társait (kecskesajtból lehet keményet is kapni, meg juhsajtból is, plusz jók a Camambertek is), a pénzt se sajnálom rájuk, de sajnos sok esetben nem váltják ki a viszonylag semleges ízű Trappistát. Pl. meleg szendvicsre meg rakott zöldségre nem szeretek Pannóniát tenni, mert édeskés. A Karaván nem olvad meg. Szóval néha muszáj valamilyet venni.

1.

2013. júl. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Valóban relatív a drágaság, de igazi, tényleg trappista szerzetesek által Franciaországban gyártott trappistát a Culinaris, Delizia Gourmet, ill. egyéb gourmetboltok sajtrészlegén + a Szega sajtszaküzlet valamelyikében kapsz, olyan 800-900Ft/10dkg körüli áron.


Az nyilván megszólal, olyan minőségű és ízű.

2013. júl. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!