Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Vettünk egy romlott nagy kör...

Vettünk egy romlott nagy kör trapistát. Szerintetek visszaadják az árát?

Figyelt kérdés

A héten vettük. 10 percre lakunk az üzlettől, ahogy hazaértünk betettük a hűtőbe. Most kerestem, hogy mit egyek ebédre, kitaláltam, hogy felvágom a sajtot. A piros csomagolás alatt rohadt szaga van és penészes. Annyira bosszant. Nagy óriásplakáton hirdették akciósan ezt a sajtot, ez volt az utolsó az üzletben, amit megvettünk. A blokk már nincs meg, de a sajt matricáján rajta van az üzlet neve, címe, az ára és hogy július 22-ig megőrzi minőségét!

Felhívtam a férjem, de azt mondta, így jártunk, kidobtunk 1000 forintot az ablakon, úgysem veszik vissza.

szerintetek visszavigyem?



2012. jún. 2. 12:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Persze, vidd vissza. Ha a címkéről világosan látható, hogy onnan származik, akkor vissza kell vegyék. Ha akadékoskodnának, kérd el a vásárlók könyvét, és rögtön segítőkészebbek lesznek...
2012. jún. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Vidd vissza. Veszítenivalód nincs vele.
2012. jún. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Vidd vissza! Hiába akciós, ha romlott a szavatossági idő lejárta előtt, akár a fogyasztóvédelmi felügyelőséget is említsd meg nekik. Nyugodt légy, visszaadják az árát.Én hússal jártam így, szóltam, hogy semmi gond, de én ha innen kilépek az első utam a fogyasztóvédelmi felügyelőséghez vezet. Na, rögtön hívták az üzletvezetőt, hogy vele beszéljem meg a problémámat. Tudod, nem az 1000 forint, hanem az elv miatt. Nincs joga ennyire pofátlan módon becsapni a vevőt.
2012. jún. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Miért lenne átverés? Nem valószínű hogy röntgenszeme van a boltosnak, hogy átlásson a csomagoláson, ilyen simán előfordul néha, bekerül némi szennyeződés, vagy nem tökéletes a sterilitás, és már be is penészedik. Pláne hogy tejtermék.


Egyébként vissza lehet vinni, ha szerencséd van vissza is adják az árát.

2012. jún. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

a férjem szerint nem tudom bebizonyítani, hogy a hűtőben tartottam.

de hol tartottam volna máshol????


egyébként szerintem valaki az áruházban megsétáltatta, majd visszatették a hűtőpultba. Mindig hátulról veszem a frissebbet, de egyből nem tudtam válogatni. Ráadásul kb. versenyt futottam az utolsó sajtért, de már bánom, hogy én győztem! :))

2012. jún. 2. 12:36
 6/14 anonim ***** válasza:
Van veszíteni valód, ha visszaviszed? Max nem fogadják el a reklamációd és nem adják vissza a pénzt. Ja, meg sétáltál 10 percet. Más?
2012. jún. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha be van csomagolva és kívülről nem látszik, az nem feltétlenül a bolt hibája. Vettem egyszer üveges rakottkáposztát. Lecsavartam a tetejét és tele volt apró fehér kukacokkal. Pedig a lejárata nagyon soká lett volna. Sajna előfordulnak ilyenek, Én kidobtam, de Te próbáld meg visszavinni, hisz tudod igazolni, hogy ott vetted.
2012. jún. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha a bolt címkéje van rajta, akkor muszáj lesz vele valamit kezdeniük. Ezeken a gyárilag fóliázott sajtokon van rájuk nyomtatott szav.idő. Gondolom a bolti címkével ezt gondosan eltakarták. Fotózd le a sajtot címkéstől, vidd vissza a boltba aztán ott az üzletvezető előtt szedjétek le a címkét, ha nem találod az eredeti szav.időt. Ha alatta volt és korábbi, akkor nyertél :D
2012. jún. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Sz a r helyzet,de én egy ezresért nem csinálnék patáliát,ismerve a magyar viszonyokat és hozzáállást.Főleg azután h a férjed fel is hívta őket és elhajtották.

Valószínüleg ők nem tartották hűtőben.Amúgy is a magyar árúszállítás borzasztó szabálytalan,pl meg van a hús és pékárú szállításnak is a külön szabálya,mégis hányszor látjuk hogy megáll a teherautó a főút mellett,kib.sszák a poros,koszos,kutyasz.ros járdára a rácsos ládát,benne a kenyerekkel stb...

Én hagynám a helyedben,de többet nem vásárolnék ott.

2012. jún. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

szavatossága szerint 05.22-én csomagolt. jól látható a sajtgyártó és a bevásárlóhely matricája is. csak a sajtgyártó cg matricáján van dátum. a másikon nincs.

ha a férjem hazajön, akkor visszaviszem. Kíváncsi vagyok, hogy mit szólnak.


Amúgy sétával sok lenne. Kocsival 10 perc. Várom, hogy a kocsi hazaérjen...

2012. jún. 2. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!