Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen formában lehet bevinni...

Milyen formában lehet bevinni a tojásfehérjét?

Figyelt kérdés

2hónapja tömegnövelek, de eddig rántottába/tükörtojás formájába vagy főtt tojás formájába vittem be a fehérjét.

de nemrég olvastam hogy csak a tojásfehérjét érdemes ilyenkor bevinni a szervezetbe.

Milyen formába lehet a tojásnak csak a fehérjét megenni?


2009. okt. 19. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ezek a formák is jók, ha a sárgáját nem eszed meg..

Ha unod ezeket az ízeket, akkor talán csinálhatnál kókuszcsókot, egyszerű. A fehérjét habbá kell verni, óvatosan elkeverni cukorral vagy édesítő porral és kókusszal, egész sűrű állagúra, ebből kis kupacokat sütőpapírral kanalazni és előmelegített sütőben kis fokozaton kb negyed órát sütni.

2009. okt. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Silver fizz:

5 cl gin

3 cl citromlé

1 tojásfehérje

1 kiskanál porcukor

Shakerben igen alaposan összerázni, szódavízzel felspriccelni!

Egészségedre!

2009. okt. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Gyakor ***** válasza:

ha van otthon kézi botmixer akkor azzal 6-7 tojást is el lehet turmixolni fél liter tejben anélkül hogy takony állagúvá válna valami.

1 banán, 3-5deci tej, cukor, 5-7 nyers tojás(vagy csak a fehérje) és jöhet a botmixer ;)

De máshonnan is tudsz sok fehérjét bevinni egyszerűbben is, pl szárnyashúsok(csirkemell, pulykamell...) halak, túró

2009. okt. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

azt hallottam hogy a nyer tojástól szalmonellát lehet kapni.

attól még ajánaltos az elöttem hozzászóló receptjábe beletnni?

2009. okt. 19. 19:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez igaz kaphatsz tőle szalmonellát...


Szerintem a tojásnál sokkal jobban jársz a főtt zsirmentes bőrkével és a kocsonyájával!!!


Több benne a fehérje is és legalább finom is ha megküldöd egy kis vegetával!!

2009. okt. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gyakor ***** válasza:

Nemkell félni annyira a szalmonellától, szerintem nyugodtan eheted nyersen, sokan csinálják így, -többek közt énis ugy másfél éve-, mégsincs tőle semmi bajuk, nyugi, nem olyan gyakori a szalmonella mint te gondolod.

19.06os voltam

2009. okt. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szalmonellát lehet kapni a csirkehústól is, meg a mosatlan zöldségtől is(vagy hozzáérsz a földes késsel, s nem veszed észre)Ennyi erővel ne is egyél. Vagy edd meg a főtt tojás fehérjét, vagy a tükörtojás fehérjét!

De nyugodj meg, a szalmonellát nyáron szokták kapni.

Habcsók? Rákóczi túrós?

2009. okt. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!