Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan étkezzek egészségesen...

Hogyan étkezzek egészségesen az iskolában?

Figyelt kérdés

Általában minden reggel veszek egy péksüteményt,ami mint tudjuk egészségtelen..Reggel 8tól délután 3-ig azt eszem amit viszek,és már zavar,hogy a kondizás/edzés eredményét ezzel rontom.Mit lehetne vinni suliba uzsonnára? Szendvicsre ritkán jut időm,de ha tudok néha azt viszek.

15L



2013. júl. 26. 11:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem jut időd szendvicsre? Készítsd el előző este, majd tedd hűtőbe, vagy kelj 10 perccel előbb :)


Vigyél salátákat - változatosak, és szintén el lehet készíteni előző este. A cézár salátától a zöldbabsalátáig ezerféle verzió van, mind egészséges. Mellé figyelj oda milyen péksüteményt veszel - legyenek teljes kiőrlésűek, magosak, stb. Ne fehér vagy cukros hülyeségeket :)


Ha nassolni támad kedved - gyümölcsök! 1-1 alma, banán, narancs, barack, szilva, körte könnyen szállítható és a kis éhséget elűzi!

2013. júl. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
5.50-kor kelek így is,kedves válaszoló az a 10 perc a világot jelenti olyankor. Néha vittem gyümölcsöket,de majd próbálok minél többet. A salátákat nagyon szeretem,ezekre én is gondoltam már :) De ha előző este készítem el akkor a kenyér hűtőben állva rossz ízt kap,vagy legalábbis én jobban szeretem ha friss és puha.
2013. júl. 26. 13:32
 3/18 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de azt honnan tudhatnám, hogy mikor kelsz? :) Nekünk 7:45-kor kezdődött a suli, és én pl. 7-kor bújtam ki hozzá az ágyból.


Ha jó minőségű zsemlét veszel, ha finom másnap, állás után is. A kenyér szerintem egyébként sme ropogós, csak ha minden nap frisset veszel. Próbáld ki a cibattákat pl, azok nagyon jók, igaz, nem olcsók.

2013. júl. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Épp ez az,hogy sehonnan nem tudhattad, ezért is írtam le :) Nekem csak így jár buszom,ehhez kell igazodnom :\

Jó minőségűeket veszünk,de ha a hűtőbe berakja az ember egy idő után nem lesz olyan mint előtte.De nem probléma,valahogy ez még mindig jobban tetszik,mint hogy hamarabb keljek :D A salival nincs gond,annak nem lesz másabb íze.

2013. júl. 26. 13:47
 5/18 anonim ***** válasza:

"péksüteményt,ami mint tudjuk egészségtelen"


Ez csak akkor igaz, ha egesz nap mast se eszel, napi egytol semmi bajod nem lesz. Ez foleg igaz olyanokra, mint te, akik egyebkent probalnak tudatosan etkezni, nem elhizottak es rendszeresen sportolnak.


A salata helyet vihetsz gyümölcsöt es feherjeturmixot. A hutozött kenyeret en sem szeretem.

2013. júl. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Szuper,nem vagyok egyedül :) Köszönöm a válaszokat,majd szeptemberben ráhangolódok jobban a témára és nekiállok tesztelni mik esnek jobban.
2013. júl. 26. 21:46
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

ezzel nekem is gondom lesz szeptembertol:///....

lehet a lipotiban fogok venni vmien egeszseges szenyat, vagy otthon elkeszitem es elviszem.

gyumik, diakcsemege jok ragcsalnivalonak ( mondjuk a joghurt is megfordult a fejemben ...de nincs huto:/)

reggel meg arra gondoltam h zabkasat eszem. az lassan szivodik fel, kevesbe leszek ehes , es akk lehet h az egy szenyaval amit vittem kihuzom 3-ig, aztan delutan otthon lehet mar enni egeszseges kajat:)

2013. júl. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ismeros a problema. En banant,diakcsemeget, szendvicset,kremturot,jo reggeltet, muzliszeletet vittem,mert en is edzettem minden nap,es ezek viszonylag egeszsegesnek mondhatok,de megis taplaloak.:)
2013. júl. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
krémturot is vittel?:d nem neztek hulyenek ?:d en is vinnek, de mar akk megszoltak mikor zabkasat vittem :"d
2013. júl. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Utolsó,szard le őket. Most nehogymár őmiattuk étkezz máshogy. Gondolom ha tömnéd magadba a chipset meg ilyen cuccokat akkor egy negatív szavuk sem lenne. Amúgy én volt,hogy vittem joghurtot és semmi baja nem lett.De azt hamarabb elfogyasztottam.
2013. júl. 28. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!