Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nemrég a receptözönnek küldtün...

Kovács Márton István kérdése:

Nemrég a receptözönnek küldtünk egy receptet amit 1 hónap elteltével elfogadtak, küldtek egy pénzkifizetési szerződést, de nem értem, hogy miért kell taj kártya szám és hogy miért csak bankszámlára utalnak?

Figyelt kérdés

2013. júl. 29. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert adó és járulék köteles jövedelem. az szja.-t neked kell majd befizetni utána,(a bevallásodban fel kell tüntetni) de a járulékokat a kifizetőnek, pl a Tb felé is.

Inkább tekints el a honoráriumtól...

2013. júl. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Küldtek egy e-mailt amiben közölték hogy mennyit kapok a receptért és abból mennyit utalnak el és írja h a jogszabályoknak megfelelően levonja és befizeti a személyi jövedelem adót, kifizeti az egészségügyi hozzájárulást amit nem von le és nekem további adó és járulék kötelezettségem nem lessz.
2013. szept. 11. 12:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor minden oké, korrektül jártak el, nem neked kell bajlódnod a bevallással.

Nem idevágó, csak megemlítem, hogy a tv-ben láttam, egy fiatal nőt a NAV hatmillió ft-ra büntetett meg, amit végül mérsékelt négymillióra, mert az interneten árult gyerekruhákat és játékokat.

ott is van egy határ, hogy meddig adómentes. el nem tudom tudom elképzelni mekkora forgalmat bonyolított, hogy

ilyen óriási büntetéssel sújtották.Ő csak a saját gyerekei holmiáról és pár kolléganőnek tett szívességről beszélt...

na mindegy, örülök, hogy neked jól alakult.

üdv:)

2013. szept. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!