Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi az a minimum összeg...

Mennyi az a minimum összeg amiből 1 hónapig megélhetek?

Figyelt kérdés

Mostanában eléggé megszorultam anyagilag, úgyhogy életmód változásra kényszerültem.

A rezsi és a számlák kivételével ami csak a kajára kell.

Én heti 5e ft-ra gondoltam.

Ti mennyiből éltek meg? Hol vásároltok? És miket?



2013. aug. 16. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hol élsz és mennyi szabadidőd van vásárolgatni járni?


Ha nagyvárosban/Budapesten, akkor állandóan főzőcskézve meg lehet oldani, úgy, hogy folyamatosan figyeled az akciókat a hiperekben és folyamatosan túrázol az összes között, épp a legolcsóbb dolgokat megvenni.

2013. aug. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem egy főre a heti 5 ezer simán elég! gondolj bele, az egy hónapban már 20ezer ft. Nálunk volt olyan, hogy 5ünkre jutott 30ezer ft kajára egy hónapban!
2013. aug. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem meg lehet élni 47 ezer forintból!
2013. aug. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3-as :D:D jah persze


30e forintból? megéltetek? Az igen.

Arra gondoltam előre kigondolom mikor, mit fogok csinálni napra pontosan. A lehető legolcsóbb hozzávalókból.

Pl: főzelékek.

1kg lencse vagy bab vagy felesborsó nem drága és nekem mondjuk 2X1 adagot kellene megfőznöm belőle. Az 1kg elég néhány étkezésre. Meg lehet venni a lidl-ben 1 kg-os baromfi virslit (olcsón) ami bőven elég jó pár adag főzelék mellé, vagy reggelire mustárral amit szintén olcsón lehet vásárolni(169Ft már nem tudom hol).

A kukorica is jó árban van mostanság CBA-ban 69 Ft 1cső, nekem 1 étkezésre elég 2 is.

De olcsóak a tésztás ételek is meg hozzá a szósz is és elég sokszor lehet belőlük kaját csinálni.

2013. aug. 16. 18:00
 5/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, igen, sikerült 30ezerből, bár nem most volt, de muszáj volt.

Jó ötlet ha előre írsz legalább egy heti étrendet, és az alapján kiszámolod hogy mennyit kellene ezért fizetned. Vannak dolgok amik jók és tényleg nem drágák! Pl a zsír! Nem csak zsíroskenyérnek finom, de főzni is lehet vele! Vagy vannak ilyen olcsóbb termékek mint pl a sparban a budget! Ugyanaz mint a többi, csak olcsóbb. Vagy pl a májkrém, az is elég olcsó! Kenyérből lehet érdemesebb a nem szeleteltet venni (szoktam figyelni, hogy a szeletelt valamivel drágább..), szalámikból a parizer...Innivalónak ott a csapvíz (én sokszor csak azt iszom), stb. Sok sikert!

2013. aug. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

élni nem lehet ilyen kevésből, csak vegetálni!


Szerinted legalább heti 12.000-15.000 kell bevásárlásra.

2013. aug. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem hosszutavon semmikepp. Menj piacra,figyeld a hipermarketek akcioit es ne legyenek nagy igenyeid,hisz.kevesebb mint 1000 ft jut igy egy napra. Gondolj bele, egy udito mar atlag 250 ft.....
2013. aug. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is heti 5000ft.

Ha ügyes vagy, megoldható.

Én diák vagyok ennyi marad, szüleim nem segítenek, egyszer télen segítettek csak, amikor már nagyon beteg voltam és nem bírtam már venni kaját, mert nem volt pénzem, mert ami még arra a pár napra maradt 1000ft, sapkát vettem, hogy ne fázzon a fejem, akkor hoztak át a szüleim narancsot meg húslevest és sült csirkét rizzsel. Ennyi volt, és boldogulok.


Én szoktam figyelni az akciókat és piacra is kijárok. Pl a piacon az őszibarack 100ft/kg volt, igaz picik de nagyon finom édes volt és nem volt hibás. Igaz sietni kellett kora reggel, mert elkapkodták, de 10kg így is vettem és eltettem lekvárnak télire, így sokkal olcsóbb.

Zabpelyhet szoktam venni, az 200ft 0.5kg és én azt vízzel szoktam felfőzni és hozzá teszek baracklekvárt-ez főleg télen esik jól, mert meleg és telít.


A rizs olcsó, 1kg 180-200ft és ez sokáig elég és lehet variálni, lehet hozzá tenni lencsét, zöldborsót, répát, kukoricát, gombát stb, szóval ami van egy kis maradék zöldség mehet hozzá. Ehhez lehet sütni párizsit, virslit, vagy tojást.

Tészták is olcsók, lekváros tészta, krumplis tészta, káposztás tészta, zöldséges tészta stb.

Főzelékeknek krumplifőzelék, lencsefőzelék, sárgaborsó főzelék, paradicsomos káposzta stb. ezekhez szintén sült virsli vagy párizsi.

Leveseknek zöldbab leves, krumpli leves, zöldborsó leves-ezekbe tudsz tenni csontokat is és virslit, kolbászt is tehetsz bele. Érdemes 2-3 napra főzni.

Rakott krumpli, paprikás krumpli, bolognai, tarhonyás hús, rizses hús-ezeknél aprólékot használj.


Fasírtnál feltudod használni a száraz kenyeret is.


Májkrém konzerv jó ötlet és finom is, és vedd meg a legolcsóbb kenyeret, ami 150ft-pl auchan, ez 3 napig ehető, utána melegszendvics, bundás kenyér, piritósnak lehet enni, de ha úgy veszed 150ft-ból 5 napig eszel.

Liszt az jó ha van otthon, pl nokedlinek és ütsz rá egy tojást, vagy nokedlivel tudod dúsítani pl a paprikás krumplit. Tartós tej 150ft, ezekből is sok minden készíthető.


Auchanba vagy spar saját márkás terméket vegyél, ezek a legolcsóbbak.

Menj el erdőbe, temetőbe szedni mogyorót és gesztenyét majd, ezek jó szolgálatott tesznek majd délen, mint vitamin forrás és egyben telít is, sőt mogyoró krémet is tudsz csinálni.


Utak mentén van nyári alma és körte fa, ezekből is szedj, na meg diót és csipkebogyót-télire tea.


Vitaminnak télen a káposzta, cékla, krumpli, sütőtök és a répa olcsóbb.


Felesleges élelmiszert ne vegyél.


Mindent használj fel, citrom héja jó a mosogató csapra vízkőoldónak, vagy reszelheted sütibe, teába, joghurtba.

2013. aug. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó köszi a választ az lesz amit írtál :D Ugysincs más, nekem se segítenek a szüleim igazából sose tették.

Te mit tanulsz? hh nem segítenek a szüleid?


Igen tudom mennyi egy üditő! De ha nincs abból hogyan? Talán te fizeted a mindennapi kajámat? Heti 12-15e Ft-om NINCS. Ha megszakadok akkor sincs. Ez van senki nincs aki adjon vagy segítsen rajtam. Valójában örülhetek (és örülök is) ha ennyi marad 1 hétre. Nem én vagyok az egyetlen aki ilyen helyzetben van ezt megértem és próbálok alkalmazkodni a nincstelenséghez.

2013. aug. 17. 10:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Nappalin tanulok még, jövőre fogok érettségizni.

Hát úgy voltak vele, boldoguljak most már.

Diákmunkákat alkalmit lehet vállalni, van ahol adnak napi egyszeri meleg étkeztetést is. Ilyen pl amikor ételekt kell csomagolni dobozokba, vagy pékségnél kisegítő, itt nagyon élelmiszer marad este amit nem tudnak eladni, én ebből szoktam hazavinni és bevágom a fagyasztóba jó lesz majd. Kakaós csiga, pizzás csiga pár db, az jó nekem vacsorára egy pohár tejjel/teával, szoktam másnap suliba is vinni belőle. Volt hogy kaptam 30db kiflit, abból csináltam mákosgubát a többi pedig adagokban lefagyasztottam. Volt, hogy nem volt semmi kaja, de tudtam hogy van a fagyóba, kivettem este, másnap reggel a házi barack lekvárral megettem:)


Én tettem el meggye befőttet is, ahhoz télen szoktam egy serpenyőbe pirítani grízt és azt megenni, vagy ha nincs akkor simán zabpelyhet vagy zsemlemorzsát is.


Én itthon termesztek paprikát, paradicsomot, fokhagymát, céklát, szedret, szőlőt, ezek igénytelen növények, és pl egy tőkén van vagy 50fürt szőlő, egész őszre megvan a napi vitamin forrás és finom is vagy szőlő leves.


Én vadmálnát és vad epret már szedtem utak mentén, itthon jól megmosom és megszárítom napom, jó kis csemege:)


ha lakik a közelben idős néni vagy bácsi és van gyümölcs fája akkor csinálhatod azt is, hogy udvariasan megkérdezed tőle, hogy leszednéd a gyümölcsöket ingyen, csak cserébe szeretnél kérni belőle egy tállal-de csak eggyel, szóval nem pofátlanul az egész termést:)


Nekem volt olyan, hogy ide adta az idős bácsi majdnem az egész meggyet kb 15kg, abból tettem el befőttet és lekvárt is, sütöttem meggyes pitét és levest is csináltam, na meg ettem is:)

De én akkor vittem át a bácsinak 3-3üveg lekvárt és befőtte is meg egy kis tál süteményt is, ez a minimum.


levendulát tudsz csokorba gyűjteni, az fürdőszobába nagyon jó illatosító, lehet vele megbolondítani a gyümölcslevest vagy a husokat és ingyen van.


Tsz-be van törött tojás vagy egy picit hibás azt rántottának, pitének, tojásos levesnek fel lehet használni.


Most lehet gyúrni tésztát és kiteszed a napra még kiszárad, ez szerintem olcsóbb.


ketchupot tudsz csinálni pár db paradicsomból, egy kis kanál cukor és bazsalikom, ez melegszendvics, pizza vagy tésztára jó, olcsóbb és egészségesebb mint a ketchup.


Üdítőt nem is kell venni, igyál rendes vizet max tegyél bele citrom szeletett, télen pedig narancsot.

2013. aug. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!