Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi kezdő összeg kell...

Mennyi kezdő összeg kell minimum ha Angliába megyek dolgozni?

Figyelt kérdés
Még nincs munkám, szóval ha oda érek akkor fogunk keresni. Szerintetek mennyi idő alatt találok, és mennyi pénzt vigyek magammal legalább? Többen is megyünk, tudjuk egymást segíteni, és ott is lesz aki segít valamennyit a munka keresésben. Én úgy számoltam hogy 500 ezerből kijön egy pár egy hónapra. Szóval annyi időnk lesz munkát találni.

2013. jún. 11. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:
1200-1500 font kell legalább. Ennyiből kb. 1,5 hónapig kijössz.
2013. jún. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

kb 1500 kell, hogy mondjuk kigyere 2 hónapig. Akkor itt számoltam azzal, a worst scenarioval, hogy kell egy hónap, hogy találj munkát és utána méeg egy hónap, hogy kitarts az első fizuig.

Amúgy függ az összeg attól is, hogy Londonba vagy vidékre jöttök és, hogy beszélsz e angolul vagy sem. (Ez utóbbi a munkakeresés miatt fontos, ugyanis, ha nem beszélsz az esélyeid igencsak lecsökkennek és így több pénzre lesz szükséged)

2013. jún. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is most tervezem kimenni Londonba dolgozni, szóval mostanában sokat olvasgattam. Én nagyon nem ajánlom 500.000-el elindulni. Szerintem az nem lesz elég. Persze minden a körülményektől függ.


Mi párommal 2200 fontban határoztuk meg a havi minimum költségeket kettőnknek. És még ha találtok egy hónap alatt munkát, amihez nagy szerencse kell, akkor is 2 havi tartalék kell, mert a fizut utólag kapod meg. Szóval 4400 font minimum kell. És ebben még nincsenek benne a járulékos költségek, mint például ha elfogyna a pénz, és vissza kell költözni Magyarországra, ahol szintén nincs munka, szóval erre is kell némi fedezet.


Én másfél millió forint tartalék nélkül nem mernék elindulni semmiféleképpen (2 emberrel számolva). De ha a legrosszabb eshetőségre is fel akarunk készülni, azaz, hogy itthon feladjuk a munkánk, kimegyünk, 2-3 hónapig nem kapunk munkát, és visszajövünk, majd újabb 2-3 hónapig munkát kell keresnünk itthon, akkor inkább 2-2,5 millió forint fedezetet mondanék.


Ez egyébként soknak tűnhet, csakúgy, mint a 2200 font, de rengeteg olyan járulékos költség lesz még kint, amikre nem gondol az ember előre. Ezek valószínűleg nem is nagy összegek, de összegyűlnek. Szóval mi így tervezünk nekiugrani Angliának.


Egyébként hogy a másik kérdésre is válaszoljak, egyik ismerősöm nem rég ment ki, ő kapott takarítói munkát egy hónapon belül, angolul tud. De volt olyan ismerősöm, aki 3 hónap alatt nem talált munkát és vissza kellett jönnie.

2013. jún. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha ki akarsz jonni, akkor nyaron gyere, marciustol oktoberig van legnagyobb eselyed munkat talalni. En 5.5 eve 1300-zal jottem ki parommal, parom 3 het utan, en 4 het utan talaltam melot. Parom teljes munkaidos minimalberes melot talalt, en reszmunkaidoset. Heti szinten kaptuk a fizetest, es mire az elso fizuja megerkezett a paromnak, majdnem elfogyott a penzunk. Ugy jottunk ki, hogy 6-an laktunk egy ingatlanba, rogton kellett ugye fizetni mindent, ha elore tudom ezt, tobb penzzel jovok ki. 1-3 honapon belul ha nem talalsz, kulloghatsz haza:( Rengetegen jonnek ki, fele se marad meg.
2013. jún. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!