Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Anyósom beteg (hányás, hasmené...

Anyósom beteg (hányás, hasmenés). Milyen ebédet főzzek neki? Milyen étel ajánlott ilyenkor?

Figyelt kérdés
2013. szept. 5. 07:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilynekor zsírmentes, könnyü étel jó, pl krumplipüré (vaj nélkül), vagy párolt rizs. De a legjobb a háztartási keksz vagy ropi.


De eleve nem célszerü sokat enni, minél kevesebbet eszik, annál hamarébb rendbejön. Ami fontos, hogy sokat igyon (teát, kólát).

2013. szept. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor könnyű kaját kell neki ennie: főtt krumpli, natúr keksz, víz. Bár valszeg, hogy a víz is kijön belőle.
2013. szept. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy hány napja tart. első nap nem ajánlott legfeljebb tea, ropi, kétszersült (ha kíván bármit is enni), másnap esetleg sós-köményes vízben főtt burgonya, utána rizseshús csirkéből, húsleves, kompót.
2013. szept. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Olyanok amik megfogjak. Natur keksz, ropi, ketszersult, piritos, krumpli magaban, rizs. De ne egyen sokat, inkabb igyon mezes teat citrommal. A szentabletta nagyon jo hasfogo egyebkent.
2013. szept. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A hányás miatt lehűtött ásványvíz ( bubi mentes), kortyonként, hogy benn maradjon. Egy két szál ropival lehet próbálkozni. Első nap nem árt, ha koplal.

Ha már nem hány, akkor jó " hasfogó" a sós vízben főtt krumpli, rizs, sárgarépa, és ( bár meglepő, de )a banán. (Ha meg tudja enni a lereszelt nyers sárgarépát az még jobb, mint a főtt)

És a 100 %-os gyümölcslé is jó.(az első két nap fog, utána hajt)

Nekem az orvos kefírt is javasolt.

Következő nap is diétás, de már lehet levesben főtt csirkehús, húsleves a főtt zöldségekkel. Aztán csak fokozatosan ...

2013. szept. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Anyósnak egy bögre langyos libazsír :)
2013. szept. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
1 válaszszóló Te komolyan azt írtad hogy igyon colát egy beteg gyomorra ráküldeni azt a szénsavas cukros löttyöt benne az egész periódusos rendszerrel?
2013. szept. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

a cola tényleg jó rá :)

főleg hányinger ellen!

2013. szept. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amúgy a kóla tényleg jó rá. Én amikor beteg voltam, mart, égett a gyomrom(sose iszom ilyeneket csak vizet) akkor az orvos mondta, hogy igyak kólát. Azt hittem csak hülyéskedik, én meg mosolyogtam rá egy kicsit(már ha lehet ilyen helyzetben) és mondta hogy az tényleg jó. Meg a szénsavas üdítő, energiaital mert ezekben olyan maró vegyületek találhatóak amik szétmarják még a bacillusokat is. Én megittam na ott aztán volt bent háborúXD csikart, morgort mindent csinált, de jobban lettem tőle.


Aztán puffasztott rizs sonkával, piritós sonkával, sajttal, ( a lényeg h egy kicsit meg kell sózni, hogy töltődjön vissza az ásványi anyag, ami kiürült a szervezetedből, meg állítólag ilyenkor magnéziumot kell szedni, hogy ne lépjen fel izomgörcs a sok fekvéstől)

Főtt krumpli sóval, párolt répás rizs, párolt rizs natur husival, köles natur husival, húsleves sok sok répával, tésztával, almakompót, alma szeletek, sós keksz(pl tucc) chips is jó rá(főleg a sós) étcsoki, banán, zabkása kis cukorral, fahéjjal,

csontleves, aztán majd zöldségleves akár mehet bele pulykamell meg egy kis csirkemáj is.

2013. szept. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!