Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A hús rossz/a hús jó. A tej...

A hús rossz/a hús jó. A tej rossz/a tej jó. A vegetáriánusság mellett az emberi felépítés minden oka, a húsfogyasztás mellett a gumós zápfog csak. Ezekről mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Már az elméletekről, biztos prot és kontrát is hallottatok már.
2013. szept. 9. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy valami tisztán jó vagy tisztán rossz.


Az autó azok szerint, akiknek a terhes feleségét ütötte el egy, rossz. Vannak milliók, akik szerint nem.


Minden mértékletesség kérdése, egyéni és globális szempontból is. Nem kell a régiekre hivatkozva kétpofára zabálni a zsírszalonnát, mert már nem túrjuk a földeket tűző napon naponta 12 órán át, de nem is kizárólag rukkolát kell enni koktélparadicsommal és light olívaolajjal.


A Föld szempontjából az állati termékek táplálkozásban való arányának komoly csökkenése szükséges, ha nem akarunk 3-400 év múlva azzal szembesülni, hogy költözünk egy más bolygóra vagy meghalunk. Persze ilyesmire senki sem gondol, ahogy a XVII. században se érdekelte a mi sorsunk az akkoriakat.


Az egyén nézőpontjából ha a mediterrán stílust követjük, a magyar konyhánál jóval kevesebb és könnyebb hússal, húsfogyasztással akkor sok gond nem lehet.

2013. szept. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is az a véleményem, hogy kevesebb húst kellene ennie az embereknek, viszont én a teljesen vega életmódot sem tartom követendő példának. Én szeretem a vega ételeket, sok klassz ötletet találok köztük, de eszem húst is. A vega életmód mellett nem szól "az emberi testfelépítés minden oka", s ha elmész egy vega fórumra, láthatod, hogy a legtöbbjük érzelmi okok miatt nem eszik húst. Egyébként ezt a cikket pont ma olvastam: [link]


A tejről nem tudok nyilatkozni, én most próbálom elhagyni, legalább egy kis időre, hogy kiderítsem, jobb-e nekem nélküle.

2013. szept. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Emésztési szempontból a marhafélék a legfejlettebbek,négy részből áll a gyomruk.

A gumós zápfognak is oka van,nem?

Mi,emberek,a húst is ennünk kell.

Azt nem tudom,mi az egészséges,nem is gondolkodom rajta,bele őrűlnék!!!

2013. szept. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Az igazi probléma az, hogy lámpással kell keresni olyan tejet, ami tényleg tej, olyan húst, ami rideg állattartásból származik, de akár növényi táplálékot is, ami nem csupán vegyszeres vízben nevelkedett.

Ilyen szempontból másodlagos dolog a vega vagy nem vega kérdés, akármit eszel, szinte miden ártalmas.

2013. szept. 10. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!