Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Írnátok nekem kb 20 db palacsi...

Írnátok nekem kb 20 db palacsintához receptet/arányokat?

Figyelt kérdés
2013. szept. 9. 23:38
1 2
 11/13 anonim válasza:
Egy egyszerű recept: 20 evőkanál liszt, 1 tojás( spórolunk!) mokkáskanálnyi sütőpor, 10 szem édesítőszer vízben feloldva, víz, tej, 1 dl olaj. A folyadékok kivételével összeadod a hozzávalókat, aztán öntesz hozzá annyi vizet, hogy könnyen tudd keverni, de ne menjen ki az edényből. Ezután folyamatosan hígítod tejjel és vízzel, addig, amíg olyan állagú nem lesz, mint az ivójoghurt, vagy egy picit sűrűbb. Ezután beleöntöd az olajat, jól elkevered. Ha a palacsintasütőben 2/3-nyi tésztát terítesz el egyszerre, akkor ebből kb. 20 darab lesz. Ha leragad, tegyél még hozzá olajat, és akkor palacsintaforgatóra sem lesz szükséged, mert csak feldobod, és megfordul szépen. Jó sütést, és jó étvágyat!
2013. szept. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Én kb 10 darabonként használok 1-2 tojást, lisztet pedig annyiszor 1 púpos evőkanállal, ahány palacsintát tervezek. 1/2 - 2/3 részben szoktam barna lisztet is bele tenni. A tejet szemre teszem bele, az állaga szerint. Még sosem mértem le, hogy mennyit. Sütőport csak a sűrűbb amerikai palacsintába teszek. Olajat és cukrot egyikbe sem. (Nem szaporítom a kalóriákat.) Így sós és édes töltelékkel is fogyasztható.

Egyébként nem értem, miért kell egymás receptjét leszólni, mindenki úgy csinálja ahogy szereti. Nem csak egy jó változat lehet.

2013. szept. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kifelejtettem az illatositást! Szoktam belerakni egy csom. vanillincukrot,vagy egy csomag puddingot ,azokban már benne vannak az ittatok is.Magyarországon nem nagyon ismerik,de másutt szokás a tésztafélékbe illó olajokból /vannillia ,rum,arak,mandula,tejfel ,és még ki tudja mi/ olajból pár cseppet hozzáadni.Persze lehet természetes is pl.egy kis aprora reszelt citrom v.narancs héj. Hi!

Hogy miért kell a kelesztőszer.Hogy ne legyen kemény ragacs,és másnapra papundetli,vagy cipőtalp!!!


Töltelékknek pedig kicsit sürü pudding,esetleg ize szerint feljavítva,pl.csokishoz mééég csoki és kakajóo,margarin hozzá adva.De a készen vett túrokrém is megteszi!Én a baracklekvárt és a gesztenyepürét kedvelem. Nyamm!Nyam.

Ne felejtsük el jól megszórni porcukorral!Hogy mindenki elragadozzon tőle.

2013. szept. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!