Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik az eredeti? A pepsi...

Melyik az eredeti? A pepsi vagy a coca-cola?

Figyelt kérdés
2008. júl. 3. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
A Coca-cola. Amikor a Pepsi megjelent nem is tudták először a Coca-colások, hogy mit csináljanak, mivel az emberek nagy többségének jobban ízlett a Pepsi. Láttam erről egy dokumentumfilmet.
2008. júl. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Coca cola az eredeti, ráadásul először fejfájáscsillapítónak szánták. De aztán nem ezért terjedt el...
2008. júl. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

A coca az eredeti.

Gyógyszernek szánták, de szénsavval dúsítva remek üdítőital lett belőle..

Különbség:

élelmiszerkémiai laborban megvizsgáltuk a kettőt:lényege, hogy minkét cola-ból 2 dl-be tettünk egy-egy kocka nyers marhahúst( ellenálló hús) lézártuk és vártunkmitörténik.

Vajon?

Hát igen a pepsiben sajnos a husi pár óra múlva romlani kezdett , a cocában kb 5 nap után.

Tanulság-: a cola pár órát tölt el a gyomor és emésztőrendszerben a pepsinek ez épp elég hogy megkínozza a gyomorfalat, míg a coca olyan sokára kezdi el a bomlasztást, hogy addigr már rég a vizelettel ki is ürül.

Mostna pepsi pártiak biztosan lepontoznak, de ez egy kísérleti tény.

Mellesleg nekem mindegy ki melyiket issza-amelyiket szereti..van még egy rossz emlékem a pepsivel: Amikor kicsi voltam mindig molnár kanalast (mixtura pectoralis a mai neve) kaptam torokfájásra, ha ahhoz tettem volna szódát kész is lett volna a pepsi. Ez csak vicces jellemzője, lehet más ezt nem érzi.

2008. júl. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
A COCA COLA AZ EREDETI+ TUDTÁTOK HOGY AZ 1900-AS ÉVEK ELEJÉIG VOLT BENNE COCA! coca tehát kokain!!!!!
2008. júl. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Imádtam a vaníliás Coca-Colát, de az örök kedvenc a hagyományos.

A Pepsitől a kék kólát imádtam.

2009. ápr. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
19%

A Coca Cola az eredeti!

Am... egy kis tudnivaló:eredetileg a kólát nem italnak szánták mert maró hatása van és eleinte motorok és autók taknjainak belső tisztítására használták..

Erre az egyik okos megkóstolta és rájött hogy finom...nah így született meg a Cola...:)

2009. aug. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
2013. jún. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!