Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Megeri igy aszalogepet venni?...

Megeri igy aszalogepet venni? Mennyi a minimalis mennyiseg, amit megeri aszalni? Mik a tapasztalataitok? Mennyi a fogyasztasa? Kisbabanak adhato?

Figyelt kérdés

Regota szeretnek mert imadom az aszalt gyümölcsöket, de eddig minden evben egy eltolt tema volt. Ferjem es csaladja mindig lebeszelnek, mert szerintük nem gazdasagos, sok a fogyasztasa. Szerintük a lekevereses sütövel is lehet ugyanazt, csak vekonyra kell vagni, de azt sem tanacsoljak a magas aramfogyasztas miatt. Igy ebben csinalok neha almat, de a ferjemtöl allandoan ezt hallgatom: "mennyi munkad volt vele, mennyi aramfogyasztas es csak ennyi lett, milyen hamar elfogy". (Kb. mint egy tasak chips.)

Meg nincs sajat gyümölcsöskertünk, es neha nagyobb mennyisegü gyümölcsöt kapunk egyszerre, aminek egy resze elrohad, ezt szerintem lehetne aszalni. Vagy neha kisebb mennyisegeket kapunk, de nem fogy el...stb. Mennyi a minimalis mennyiseg, amit megeri aszalni?

Az iden 4-5 kg szilvat kaptunk, de nem mindig van ennyi. Almabol rengeteget kapunk, de csak teli fajtakat, tavasszal el kell dobni a maradekot. A teli almat meg kell varni, mig beerik, vagy leszedes utan aszalni? Mas gyümölcsböl kevesebbet kaptunk eddig, szölöböl pl. egy kisebb talat, de a magja miatt kivülem nem eszi senki, igy ezt is aszalnam - erdemes?

Telen kezdem a hozzataplalast a kisebb gyerekünkkel, neki adhatok aszaltat?



2013. szept. 27. 17:10
 1/8 A kérdező kommentje:

Meg egy kerdes: milyen gepet javasoltok?


(Kisgyerekek miatt nem mindegy, mennyi a munka vele, inkabb egyszerübb legyen, amit csak beleteszek es keszen kiveszek.)

2013. szept. 27. 17:12
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 12 éve van meg egy Hauser aszalógép, és minden évben előveszem, pedig most nincs gyümölcsös kertünk. Egyszerre kb 1,2-2 kiló gyümölcs fér bele, abból lesz egy olyan 1 literes fagyis doboznyi kb 12-16 óra alatt. Kb annyit fogyaszt, mint egy 100W-os égő. Szerencsére csak én eszem a családban, így egy doboznyit kb 3-4 hét alatt rágcsálok el. Szerintem megéri, boltis sütik, nasik helyett is ezt eszem. És a teámba is bele szoktam dobni pár gerezdet belőle. Barackot, szilvát, körtét, meggyet, banánt szoktam csinálni, imádom! Szerintem jobb érett almából, olyanból, ami nem annyira lédús, és pl. körtéből jobb a nem annyira érett, mert az meg akkor nem lédús.
2013. szept. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja és szerintem tök mindegy melyik gépet veszed, mert az elvük egyforma, általában 5 tálca van. Időnként a tálcákat érdemes cserélgetni, és a gyümölcsgerezdek nem egyforma idő alatt aszalódnak, felét hamarabb kell kivenni, mint a másik felét.
2013. szept. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát a 100 Wattot nagyon keveslem. Attól szerintem többet fogyaszt a tied is. Mi is vettünk egyszer, anyósnak, és akkor ki is próbáltuk, jópofa dolog volt. Kb fele annyit fogyaszt mint egy gyengébb hajszárító. Tehát egy aszalás kb annyi áramot visz el, mintha a hajszárító menne pár órát. De ennek nem hiszem hogy túl sok jelentősége lenne, mert 1 kWh 30-40 forintba kerül. Tehát az aszalás óránként kb ennyibe kerül. Ha 10 órát aszalsz, akkor 300 ft. Nem egy nagy összeg.

Szerintem egyébként elég macerás, könnyű túlszárítani, vagy nem eléggé kiszárítani, a tálcák nem egyformán aszalódnak, nekünk rá is ragadt a tálcára a gyümölcs, és utána nehéz volt lemosni. Szóval én nem szenvednék vele, a boltban lehet kapni jó aszalt dolgokat. Mondjuk az is igaz, hogy én ritkán eszem ilyeneket.


Ha boltban 3-4 ezer kilója az aszalt gyüminek, akkor otthon előállítani egy kiló 500 ft-os aszalt gyümölcsöt pedig 2500-ba kerül, plusz egy egyszeri kiadás a gépre, amik 10ezer körül vannak.

2013. szept. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Előttem szólók lényegében mindent leírtak... a gép kb. 10ezer forint körül van, 3-5 tálcával lehet kapni, de némelyikhez külön is vásárolható további tálca. Mi alma chipset készítettünk vele. 1,5-2,0kg almát 4 óra alatt készít el. Óránként a legfelső tálcát le kell rakni legalulra. A gépünk 520W-ot fogyaszt, ami 50Ft/KWh-val számolva is 200Ft aszalásonként. Szerintem rendkívül kedvező ár érte, mert a boltban több, mint 100-200Ft egy kis 50g-os zacskó almachips.

Szerintem akkor éri meg igazán az aszalvány, ha fondüt készítesz belőle. A csokibevonatos aszalt szilvát például csak ajánlani tudom. :)

2016. dec. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Elfelejtettem írni, hogy a 200Ft-ba beleszámoltam, hogy nem csak a 100Ft áramot fizeted meg, de egyszer meg is kellett venned a gépet.
2016. dec. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még nem találtátok a fel a napot ?
2020. máj. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
7-es, igazad adok neked, a nap a legjobb megoldás, ha erősen tűz, és egy tiszta lenvászon lepedőre kitesszük rá a gyümölcsöt. Sajnos azonban mondjuk erkélyen ez nehezen kivitelezhető sokaknál, főleg, ha rárázza a többi egoista lény a rongyot. Apropó lenvászon lepedő, tudja valaki hol lehet még kapni egyáltalán?
2020. okt. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!