Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Amikor még nem volt cukor,...

Amikor még nem volt cukor, akkor mivel édesítették a szörpöt?

Figyelt kérdés
Csinálnék szörpöt, de mindenhol azt olvasom, hogy ennyi meg ennyi kristály- vagy egyéb cukrot tegyél hozzá. Hát én meg nem szeretnék ilyeneket bele, mert ezek mind mesterségesek. Vizsont nagyon érdekelne, hogyan csináltak szörpöket régen? Mivel édesítették? Egyetlen, amire gondolni tudok, az a méz. A másik meg a semmi. :)

2013. szept. 28. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
méz
2013. szept. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mézzel lehet. De arra gondoltál már, hogy olyan régen amikor nem volt cukor, talán szörp sem volt?
2013. szept. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam. És nem is tudom volt-e. De csak kellett legyen, nem?
2013. szept. 28. 19:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Krisztus utáni századokban már volt cukor. Előtte, ha volt is valamilyen szörp féléjük, biztosan nem így hívták, és nem is igen ilyen állagú volt. Mellesleg régen nem igazán ittak vizet, mivel ritka volt a tiszta víz. Tehát vagy forralták, vagy alkoholt ittak. Ezért van a középkori filmekben hogy mindig mindenki bort iszik. Persze azok a borok sokkal gyengébbek voltak a mai boroknál. Szóval a szörp ebből a szempontból régen nem volt túl praktikus. Nem hiszem hogy elterjed ital lett volna. Kis falvakban, vagy egyes családok biztos készítettek ilyeneket, de azért azt nem nevezném szörpfogyasztásnak.
2013. szept. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Az a baj, hogy a cukor óvja meg a szörpöt a megromlástól. Igazából nem lehet szörpöt csinálni cukor nélkül.

Nem tudom, ismered-e azt a befőttkészítési eljárást, mikor víz, minden nélkül, csak a gyümölcsöt teszik üvegbe és azt gőzölik fel. Lehet kuktában, vagy a gőzőlős sütőben. Olyat már csináltam, nem romlik meg, teljesen natur íze van. Talán ezt lehetne azzal a gyümölccsel csinálni, amit inni akarsz, és mikor kibontod, leturmixolod.

A mézet nem merném megpróbálni...bár miért ne, egy kis üveggel megpróbálhatod. :) Hátha még ír valaki.

2013. okt. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen, azt ismerem. Akkor valszeg az lesz, hogy kipróbálok majd mindent, aztán meglátjuk. :)
2013. okt. 4. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!