Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Reggeli zabkását hogy készitse...

Reggeli zabkását hogy készitsem el? Milyen márkájú zöldtea jo?

Figyelt kérdés
2009. nov. 16. 09:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem sok módon lehet zabkását készíteni. Én így szoktam:

3 csészényi tejbe beáztatok zabpelyhet kb. 30 percre. Amikor megduzzadt, akkor tűzre teszem. Rakok bele csipet sót, 2 evőkanál cukrot. Állandó kevergetés mellett (nagyon könnyen leég) főzöm, amíg beissza a tej jó részét. Amikor puha a kása, leveszem a tűzről, elkeverek benne egy diónyi teavajat és kész.

Van, aki csak leönti tejjel és úgy eszi. Van, aki joghurttal, kefírrel. Lehet gazdagítani aszalt vagy friss gyümölcsökkel. Lehet cukor helyett mézet rakni rá. Kisérletezz, és úgy csináld, ahogy a leginkább ízlik.


Szerintem a zöld teát is próbálgasd, melyik ízlik neked. Mindenki mást szeret, de van választék. Én a filterest pl. nem szeretem, csak a szálas teát.

2009. nov. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bocs, ez lemaradt: 3 csésze tejbe 1 csésze zabpehely.
2009. nov. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!