Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan készítsem el a jégsalát...

Hogyan készítsem el a jégsalátát? Mennyi olajat használjak?

Figyelt kérdés
Van itthon jégsaláta, hagyma, retek. Gondoltam összevágom, leöntöm egy kis extraszűz oliva olajjal, s ennyi. Nem tudom, mennyi a kis olaj, amit rá kell önteni, még soha nem készítettem salátát, ez egy kiskanálnyit vagy egy evőkanálnyi is lehet? Mi passzolna még ehhez? Csirkemell darabok, tojás? Jól jönne pár tipp :).
2011. ápr. 15. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Ne olajat tegyél rá, mert az nem nagyon illik hozzá, hanem inkább egy pohár (1,5 dl) naturjoghurtot. Azzal nagyon finom, és egészséges is.

Tehetsz hozzá csirkemellet, sajtot, fött tojást, fött sonkát, stb.

2011. ápr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Egy kis frissen darált bors jót tesz neki, és pár csepp szója szósz. Oliva mehet 3 evő kanál is. Esetleg pár pötty majonéz. Csirke, tojás csak dusit, javit rajta. Esetleg paprika, paradicsom, reszelt sajt a tetejére. Sült füstölt szalonna kocka, sprotni.
2011. ápr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Èn receptem....A munkahelyröl lestem.


Ha kevés van akkor kevés szószhoz:félppohát tejföl,kevés tej,friss vagy szárított snidling,pici bors,só,szárított fokhagyma vagy nélküle,Kevés ecet.Ezt összekeverni és ráönteni a salira.

Jégsaláta,reszelt répa.Vagy van mikor vegyesen sali,uborka,paradicsom,kevés kukorica.

2011. ápr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Nulla olaj, minél több :) joghurt, paradicsom, füstölt sajt. Esetleg alma. Mindet apróra vágod, összekevered, és beteszed a hűtőbe, hogy kicsit összeérjen.

Én ilyenből bármennyit be tudok tolni. :)

2011. ápr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ssup ***** válasza:
76%
szerintem balzsam ecet nagyon finom hozzá, ezt keverd olajjal, borssal, és joghurttal
2011. ápr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!