Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nem tudtok véletlenül olyan...

Nem tudtok véletlenül olyan ételeket, amit sütés-főzés nélkül lehet elkészíteni (iskolában), és esetleg kapcsolódik a lovagkorhoz?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne! Minden ötletet szívesen 'meghallgatok'. Ha nem kapcsolódik a lovagkorhoz, de nagyon különleges, akkor is. Ne legyen sok alapanyag, és ne legyen túl drága! Előre is köszönöm!

2013. nov. 12. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Minimális főzés szinte mindenhez kell. Anélkül csak max. a nyers zöldség jöhet szóval, szóval ez elég hülye ötlet.

Vagy vigyél kenyeret, azzal nem kell szórakoznotok, aránylag olcsó is. Meg pár üveg sört/bort, meglesz a hangulat :D

2013. nov. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Salátákra gondolsz?
2013. nov. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#1: Dehogy csak a nyers zöldség... Rengeteg édességet és egyéb ételt lehet készíteni nyersen. Ezt főleg azóta tudom, hogy találkoztam a nyersvegán konyhával, persze nyers nemvegán ételek is léteznek...


Lovagkorit sajnos nem tudok. S nem tudom, mit jelent a "nagyon különleges". Mi a szituáció, mire kell? :)

2013. nov. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A lovagkorban is sütöttek-főztek, nem nyersen ették az ételeket. Szedj össze füstölt dolgokat, mert akkor füstöléssel tartósítottak: sonka, hal, szalonna.

Túrót, tojást biztos fogyasztottak.

A gyümölcsöket aszalással tartósították.

És süss élesztő nélküli lepényt. S ha ezeket felviszed, akkor lovagkori tálat tudsz varázsolni.

2013. nov. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Viccelsz? Lovagkor: szalonna kenyér bor. Nem kell őket összesütni. :)
2013. nov. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!